Няма Неймар, няма Суарес, Адурис е кралят на гола в Испания (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надигра категорично с 3:0 като гост Райо Валекано в дуел от 13-ия кръг на Примера дивисион. Ариц Адурис се отчете с хеттрик (1, 23-дузпа и 58) и стана футболистът, играещ в Ла Лига, с най-много голове от началото на сезона - 20, изпреварвайки футболисти катоп Неймар, Луис Суарес и Кристиано Роналдо.Още в 54-ата секунда на мача гостите от "Сан Мамес" откриха резултата след груба грешка в защитата на домакините. Раул Гарсия изрита топката напред, Адурис тръгна зад центъра, напредна, вратарят Хуан Карлос излезе и лесно беше разминат, след което топката беше насочена в мрежата. В 12-ата Горка Ираисос изби опасно центриране на Хави Гера. Десет минути по-късно съдията Ернандес Ернандес посочи дузпа за нарушение на Раул Баена срещу Раул Гарсия. Баският стрелец отбеляза с изпълнение в стил на "Паненка". В 42-ата минута Начо Мартинес опита да прехвърли отдалеч Горка Ираисос, но малко не му достигна да намреи очертанията на вратата.И през втората част "лъвовете" на Ернесто Валверде диктуваха темпото на мача. В 58-ата минута гредата спаси домакините след удар по земята от 12 метра на Раул Гарсия. Две минути по-късно Адурис оформи своя хеттрик с насочване от два метра на празна врата. Стрелецът беше изпуснат от защитата и след пас с глава на Бенят Ечеберия също чукна с глава в мрежата за 0:3. Това беше десети негов гол в Примера и общо 20-и за сезона за 34-годишния нападател. Никой друг футболист, играещ в испанското първенство, няма толкова попадения от август насам, като лидера до момента Луис Суарес (18 гола) беше загърбен.В 65-ата минута грешникът за баските в последните няколко мача Аймерик Лапорт получи директен червен картон за нарушение извън наказателното поле. Роберто Трасорас потърси сглобката, но ударът му беше прекалено слаб. В крайна сметка "пчеличките" не намериха сили за почетен гол.Атлетик вече е близо до Европа след четвърта победа от пет шампионатни срещи в Ла Лига. Същевременно Висенте дел Боске продължава да пренебрегва опитния голмайстор Адурис, който изрази огорчението си, че не попада в плановете на испанския селекционер. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимки: El Correo