Байерн се изстреля напред, за Олимпиакос остана последен голям тест (видео)

За пореден сезон Байерн (Мюнхен) заслужи място на осминафиналите в Шампионската лига. Това стана факт след изразителна домакинска победа с 4:0 над Олимпиакос в среща от Група "F", с което отборът вече e недостижим на върха с 3 точки пред гръцкия тим, но с по-добри показатели в преките двубои. Сега Олимпиакос пък го очаква голямо изпитание в Пирея след две седмици, когато ще гостува Арсенал. Англичаните трябва задължително да спечелят и то с по-добър резултат от това 3:2, с което отстъпиха на "Емиратс" по-рано през сезона. Олимпиакос го устройва поражение с 0:1 или 1:2. Иначе Байерн изнесе поредната си лекция за сезона и футболистите на Олимпиакос изглежда бяха заети да си записват стриктно всичко, защото не оказаха никаква съпротива. В продължение на около половин час в края те дори играха с човек повече заради червен картон на Холгер Бадщубер, но пак не сториха нищо, а дори допуснаха още едно попадение.Както често се случва през последните месеци, баварската машина отказа съперника за нула време с три гола до 20-ата минута, дело на Дъглас Коща (8'), Роберт Левандовски (16') и Томас Мюлер (20'). Олимпиакос можеше да надигне глава след 62-ата минута, когато Холгер Бадщубер от състава на домакините получи директен червен картон за нарушение на измъкналия се сам срещу вратаря Идейе Браун. Нищо такова обаче не се получи, а първенецът на Бундеслигата дори успя да порази още веднъж целта чрез младия Кингсли Коман в 69-ата минута. В последните секунди Томас Мюлер удари и греда.Привържениците на Байерн изтръпнаха в 32-ата минута, когато Ариен Робен напусна игра с контузия. Минути по-късно обаче лично лекарят на тима успокои, че става дума за лек мускулен проблем, като смяната е била с превантивен характер.БАЙЕРН - ОЛИМПИАКОС 4:01:0 Коща (8)2:0 Левандовски (16)3:0 Мюлер (20)4:0 Коман (69)СЪСТАВИТЕ И СТАТИСТИКАКласиране:1. Байерн 12 т 2. Олимпиакос 9 т. (голова разлика: -4) 3. Арсенал 6 т. (-1)4. Динамо (З) 3 т.