Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Арсенал не успя да изкачи върха (видео)

Лондонският Арсенал пропусна отлична възможност да се изравни по точки на върха в класирането на Висшата лига с лидерите Лестър и Манчестър Сити, след като не успя да победи Норич на "Кероу Роуд" и двата отбора завършиха наравно 1:1. Възпитаниците на Арсен Венгер получиха сериозен подарък след половин час игра, когато грешка на вратаря на домканите Джон Ръди позволи на Месут Йозил да открие резултата. Малко преди почивката обаче те върнаха жеста на своите опоненти и Габриел допусна Люис Грабън да се обърне в наказателното поле и да простреля Петер Чех в 43-ата минута.

След почивката нито един от двата тима не успя да стигне до успеха и така "артилеристите" пропуснаха да се възползват от грешните стъпки на Лестър и Манчестър Юнайтед и да стигнат до първата позиция в класирането. Норич пък остана 16-и с 13 точки, само на три над изпадащите.

Освен от ремито, мениджърът на Арсенал Арсен Венгер може да бъде разочарован и от травмата, получена от най-добрия футболист в състава му Алексис Санчес. Чилиецът трябваше да бъде заменен принудително след час игра, след като получи травма в бедрото и бе заменен от Джоел Кембъл. Преди почивката също принудително бе сменен и друг основен футболист на "артилеристите" - Лоран Косиелни.

Гостите бяха тези, които нанесоха първия удар в 30-ата минута, когато Джон Ръди сбърка фатално и не изрита добре една върната му от защитата пред него топка. Тя попадна в краката на Алексис Санчес, който елегантно я пусна към Месут Йозил и германският национал с диагонален удар даде аванс на гостите.

Това попадение обаче сякаш амбицира футболистите на Норич, които бързо отговориха с далечен удар на Уесли Хулахан спасен от Петер Чех. В 43-ата минута обаче стражът на гостите беше безпомощен и трябваше да вади топката от вратата си за 1:1. Роби Брейди откри Люк Грабън в наказателното поле, резервата в състава на гостите Габриел Паулища не успя да се пребори с нападателя на "канарчетата" и му позволи да се обърне и да простреля Чех.

През втората част и двата отбора можеха да стигнат до победата, но пропуски направиха Оливие Жиру за гостите и отново Грабън пред вратата на Арсенал. Джон Ръди бе на път да донесе за втори път аванс на лондончани със своя грешка още в началото на второто полувреме, но за негов късмет до нов гол във вратата му не се стигна. Пред тази на Чех пък намеса на Габриел спаси равенството за Арсенал.

По този начин двата отбора разделиха точките от този мач, но определено гостите са тези, които повече трябва да съжаляват, най-вече заради слабата си игра в решителен момент от сезона. С ремито Арсенал има средно 1.59 точки от всички свои мачове през ноември, който за поредна година се оказва най-слаб за тима на Венгер. Допълнително напрежение върху лондончани ще поставят и травмите на Санчес и Косиелни, които ще ограничат избора на мениджъра при селекцията на титулярен състав.