Клоп ликува с първа победа начало на Ливърпул (видео)

Юрген Клоп постигна първата си победа начело на Ливърпул, след като мърсисайдци надделяха с 1:0 над Борнемут в двубой от четвъртия кръг на "Кепитъл Уан Къп". Единственото попадение реализира Натаниел Клайн (17'), а вратарят на "червените" днес - Адам Богдан, също имаше принос за успеха с две важни намеси, едната от които дошла в добавеното време.Клопо, който до момента записа три равенства в Англия, бе направил цели девет промени в стартовия си състав. Младият десен бек Конър Рандал дебютира за мърсисайдци, докато Камерън Бранаган и Жоао Тейшейра започнаха за първи път като титуляри. Деян Ловрен се завърна след контузия, а Роберто Фирмино, Джордън Айб и Дивок Ориги действаха в атака за домакините. На вратата бе Адам Богдан. Хари Артър се завърна за Борнемут след дълго отсъствие заради контузия и започва за първи път като титуляр през този сезон. Адам Федеричи бе на вратата на гостите за сметка на Артур Боруц. Ливърпул започна вихрено, като още в първите секунди Фирмино стреля опасно, но топката профуча встрани. Много скоро след това и гостите имаха реална възможност за гол, след като Станислас бе изведен от Артър, премина леко Ловрен и остана очи в очи с Богдан, но стражът спаси. Федеричи също се намеси добре след 1/4 час игра, когато изби с върха на пръстите си нов изстрел на Фирмино.В 17-ата минута "Анфийлд" ликуваше. Фирмино намери в наказателното поле Тейшейра, който стреля технично - с пета, покрай Федеричи, но ударът му не бе силен и Смит изчисти от голлинията. Топката обаче стигна до Клайн, който не сгреши от няколко метра - 1:0. Борнемут можеше да изравни почти веднага, след като Санислас стреля с глава отблизо, но Богдан отново успя да спаси с класна намеса. До края на първата част Коло Туре напусна принудително терена заради контузия, а Фирмино и Тейшейра пропуснаха да удвоят аванса на домакините.В самото начало на втората част Макдоналд засече с глава центриране от корнер на Станислас, но топката премина встрани. В 58-ата минута Фирмино отново пропусна да запише името си сред голмайсторите, след като отне от Пю, напредна и стреля по диагонала, но топката профуча на сантиметри покрай далечната греда.В добавеното време Адам Богдан спаси Ливърпул от изравнително попадение, избивайки силен удар отблизо на Ричи. Така мърсисайдци записаха първи успех под ръководството на Юрген Клоп и се класираха за следващата фаза на надпреварата.Ливърпул - Борнемут 1:0 1:0 Клайн (17')Ливърпул: Богдан, Клайн, Туре (32'-Шкъртел), Ловрен, Рандал, Алън, Бранаган (65'-Лейва), Тейшейра, Айб, Фирмино (87'-Лалана), Ориги Борнемут: Федеричи, Смит, Дистен, Франсис, Даниълс, Станислас (82'-Рантие), Артър (70'-Кинг), Макдоналд, Ричи, Пю, Кермоган (71'-Томлин)РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!