Клоп ликува с първа победа начало на Ливърпул (видео)

Юрген Клоп постигна първата си победа начело на Ливърпул, след като мърсисайдци надделяха с 1:0 над Борнемут в двубой от четвъртия кръг на "Кепитъл Уан Къп". Единственото попадение реализира Натаниел Клайн (17'), а вратарят на "червените" днес - Адам Богдан, също имаше принос за успеха с две важни намеси, едната от които дошла в добавеното време.

Клопо, който до момента записа три равенства в Англия, бе направил цели девет промени в стартовия си състав. Младият десен бек Конър Рандал дебютира за мърсисайдци, докато Камерън Бранаган и Жоао Тейшейра започнаха за първи път като титуляри. Деян Ловрен се завърна след контузия, а Роберто Фирмино, Джордън Айб и Дивок Ориги действаха в атака за домакините. На вратата бе Адам Богдан.

Хари Артър се завърна за Борнемут след дълго отсъствие заради контузия и започва за първи път като титуляр през този сезон. Адам Федеричи бе на вратата на гостите за сметка на Артур Боруц.

Ливърпул започна вихрено, като още в първите секунди Фирмино стреля опасно, но топката профуча встрани. Много скоро след това и гостите имаха реална възможност за гол, след като Станислас бе изведен от Артър, премина леко Ловрен и остана очи в очи с Богдан, но стражът спаси. Федеричи също се намеси добре след 1/4 час игра, когато изби с върха на пръстите си нов изстрел на Фирмино.

В 17-ата минута "Анфийлд" ликуваше. Фирмино намери в наказателното поле Тейшейра, който стреля технично - с пета, покрай Федеричи, но ударът му не бе силен и Смит изчисти от голлинията. Топката обаче стигна до Клайн, който не сгреши от няколко метра - 1:0. Борнемут можеше да изравни почти веднага, след като Санислас стреля с глава отблизо, но Богдан отново успя да спаси с класна намеса. До края на първата част Коло Туре напусна принудително терена заради контузия, а Фирмино и Тейшейра пропуснаха да удвоят аванса на домакините.

В самото начало на втората част Макдоналд засече с глава центриране от корнер на Станислас, но топката премина встрани. В 58-ата минута Фирмино отново пропусна да запише името си сред голмайсторите, след като отне от Пю, напредна и стреля по диагонала, но топката профуча на сантиметри покрай далечната греда.

В добавеното време Адам Богдан спаси Ливърпул от изравнително попадение, избивайки силен удар отблизо на Ричи. Така мърсисайдци записаха първи успех под ръководството на Юрген Клоп и се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Ливърпул - Борнемут 1:0