Новак Джокович мачка в Шанхай, трудна победа за Мъри

Двукратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд седем милиона щатски долара. Събринът, номер 1 в основната схема, надигра с 6:2, 6:3 поставения под номер 15 Фелисиано Лопес.Лидерът в световната ранглиста Джокович нямаше никакви проблеми срещу испанския тенисист и спечели за само 74 минути игра. Сърбинът, шампион от 2012 и 2013 година, постигна решителен пробив в шестия гейм на първия сет. Във втората част Джокович спечели един път подаването на своя противник, което му гарантира безпроблемното спечелване на срещата от третия мачбол.В следващия кръг Новак Джокович ще играе срещу победителя от двубоя между Ришар Гаске (Франция) и Бърнърд Томич (Австралия).Поставеният под номер 3 и също двукратен шампион Анди Мъри победи трудно с 6:7 (4), 6:4, 6:4 срещу Джон Иснър след повече от два часа и половина на корта. Представителят на САЩ, номер 13 в схемата, изпусна няколко точки за пробив в ключови моменти, включително при сервис на Мъри в края на втория сет, спечелен от шотландеца. Иснър записа деветата си поредна загуба в двубой срещу тенисист от топ 10 на световната ранглиста.В следващия кръг 28-годишният Мъри ще се изправи срещу победителя от двубоя между Томаш Бердих (Чехия) и Жил Симон (Франция), който игра на финал в турнира през миналия сезон.До момента Анди Мъри има пет победи в петте си срещи с Джон Иснър. Британецът триумфира с титлата в Шанхай през 2010 и 2011 година.Французинът Жо-Вилфрид Цонга, номер 16 в схемата, също продължава на четвъртфиналите в турнира от сериите "Мастърс", след като победи испанеца Алберт Рамос с обрат - 6:7 (5), 7:5, 6:4.