Базел се справи трудно със закъсалия Лех (видео)

Швейцарският шампион Базел регистрира втори пореден успех в групите на Лига Европа, след като победи с 2:0 намиращия се в криза полски гранд Лех (Познан). Въпреки сериозните трудности, които изпитват поляците обаче, победата за Базел не дойде никак лесно, като едва след като останаха с човек по-малко на "Санкт Якоб Парк" гостите допуснаха първо попадение, а крайното 2:0 бе оформено в последната 90-а минута. Българинът в състава на Базел Иван Иванов не взе участие в мача, след като не бе включен в групата на тима си.Преди почивката домакините бяха далеч по-активният отбор, но така и не намериха път към мрежата зад Гостомски, въпреки многото удари, които отправиха към него. Още в началото на втората част обаче Базел бе улеснен в задачата си да победи от своя опонент. Линети остави Лех с човек по-малко изкарвайки си втори жълт картон в 49-ата минута. Това накара домакините да заиграят още по-открито и попадението в тяхна полза не закъсня. В 55-ата минута Биркир Бярнасон овладя технично на гърди дълго подаване от собствената си половина и с мощен удар по тревата откри резултата. Домакините продължиха да атакуват, но стигнаха до второ попадение едва в последната 90-а минута, когато техният млад нападател Брейл Емболо оформи крайното 2:0, след като Марк Янко му свали по отличен начин центриране от дясното крило. БАЗЕЛ - ЛЕХ ПОЗНАН 2:01:0 - Бярнасон (55)2:0 - Eмболо (90)МИНУТА ПО МИНУТА!