Селтик изпусна аванс от два гола, Фернандао впечатли (видео)

Шотландският гранд Селтик и турският такъв Фенербахче изнесоха впечатляващ мач в турнира Лига Европа, завършвайки наравно 2:2. Това е вторият пореден много резултатен и атрактивен двубой, изнесен от тима на "детелините" в надпреварата, след като отборът на Рони Дейла завърши при същия резултат и визитата си на Аякс в първия кръг. Днес шотландците определено имат за какво да съжаляват, след като изпуснаха аванс от два гола, който натрупаха в първия половин час игра.

"Детелините" дръпнаха с бързи два гола, дело на Лий Грифитс и Крис Комънс само в рамките на четири минути между 28-ата и 32-ата. Малко преди почивката обаче централният бранител на домакините Ефе Амброуз допусна много груба грешка и позволи на Фернандао да се разпише за 2:1 в 43-ата минута, след като се бе появил в игра само три по-рано на мястото на Волкан Шен.

Отново появилият се като резерва в 40-ата минута бразилски нападател донесе и равенството на "фенерите" с гол в 48-ата минута. Нани центрира от корнер и Фернандао с глава заби топката в мрежата на Крейг Гордън за 2:2. До края на мача и двата тима имаха възможности да стигнат до трети гол, който щеше да се окаже и победен, но това не се случи и точките бяха разделени.

СЕЛТИК - ФЕНЕРБАХЧЕ 2:2
1:0 - Грифитс (28)
2:0 - Комънс (32)
2:1 - Фернандао (43)
2:2 - Фернандао (48)