Мьолде лети след гръмка победа над Селтик (видео)

Норвежкият Мьолде изненадващо оглави със сериозен аванс класирането в група "А" на турнира Лига Европа, след като победи с категоричното 3:1 шотландския шампион Селтик на своя "Мьолде Стадион". Възпитаниците на Оле-Гунар Солскяер регистрираха втора поредна победа, след като не оставиха никакви шансове на "детелините" да си мислят за нещо повече от почетно поражение в Норвегия.

Ола Камара откри резултата в 11-ата минута, а само седем по-късно домакините удвоиха аванса си с попадение на Вегард Форен. След почивката Селтик опита да се върне в мача и Крис Комънс намали изоставането на островитяните с гол в 55-ата минута. Едва донесли топката до центъра обаче домакините успяха да възстановят комфортната си преднина, след като Тарик Ельонуси оформи крайното 3:1 за Мьолде.

Победата, която е втора поредна за норвежците след изненадващия успех над Фенербахче в Истанбул преди две седмици, изкачи Мьолде убедително на първото място в класирането със 7 т. Селтик пък е на последната четвърта позиция с две.

МОЛДЕ - СЕЛТИК 3:1
1:0 - Камара (12)
2:0 - Форен (19)
2:1 - Комънс (56)
3:1 - Елюнуси (57)