Поредният гол на Александер Велики този път не стигна за победа (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) не успя да удържи преднината си от един гол срещу Херта (Берлин) и допусна късно изравняване за крайното 1:1 в среща от седмия кръг на Бундеслигата. Домакините бяха повели в 22-ата минута с четвъртото попадение на Александер Майер от началото на сезона. Александер Велики, както от клуба се обръщат към него, реализира с крак след центриране от корнер и отклоняване на Марко Рус. Осем минути преди последния съдийски сигнал обаче Владимир Дарида изпрати топката в мрежата, след като остана сам срещу вратаря Лукас Храдецки. Столичани заслужено стигнаха до точката, защото бяха по-активни. И късметът беше с тях в два случая през първото полувреме, след като първо в 29-ата минута Вацлав Кадлец не успя да реализира с глава от няколко метра, а след това малко преди почивката шут на Марк Стендера разтресе напречната греда на Руне Йорщайн.В 59-ата минута съдиите правилно отмениха попадение на Ведад Ибишевич, тъй като нападателят на Херта се намираше в засада. Берлинчани имат 11 точки на своята сметка след сравнително силното си начало, докато Айнтрахт е с две по-малко.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ