Ибишевич започна с головете за Херта (видео)

С дебютните два гола на новия си нападател Ведад Ибишевич Херта (Берлин) пребори Кьолн с 2:0 на "Олимпиащадион" в мач от шестия кръг на германското първенство. Бившият играч на Щутгарт вкара в края на двете полувремена в моменти, в които "козлите" не бяха далеч от това те да реализират.

В 34-ата минута гредата спаси столичани след изстрел на Леонардо Битенкурт. Две минути преди последния съдийски сигнал за тази част Ибишевич се възползва от подаване на Марвин Платенхарт и откри сметката си.

През второто полувреме играта се отвори и положенията следваха и пред двамата вратари. Шансът обаче беше на страната на Херта и в продължението Ибишевич излезе сам срещу Тимо Хорн и фиксира крайното 2:0.