Инголщат празнува за сметка на Айнтрахт (видео)

Днешният ден ще остане в историята на Инголщат 04 с постигането на първа домакинска победа в Бундеслигата. На своя "Ауди Шпортпарк" новаците сразиха Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 след попадения в края на двубоя. Гостите стигнаха до няколко доста изгодни ситуации, но ги пропуснаха чрез Александер Майер и Щефан Айгнер. В един момент през второто полувреме не се виждаше как баварците могат да се спасят, защото Айнтрахт увеличи темпото, но съдбата беше решила друго. От нищото Инголщат поведе, след като в 78-ата минута Паскал Грос изненада всички с бомбен удар с левия крак извън наказателното поле. След още шест минути вратарят на Франкфурт Лукас Храдецки допусна груба грешка в опита си да пресрещне извеждащо подаване към Щефан Лекс и резултатът стана 2:0.

Със спечелените три точки "Die Schanzer" дори заеха място в топ 5, задминавайки Волфсбург и Байер (Леверкузен). Айнтрахт играе на приливи и отливи и е на 12-а позиция.