Хер Гол пак е тук! Шеметно начало на сезона за Майер

След 5-месечно възстановяване от травма в коляното голмайсторът на Бундеслигата от миналия сезон Александер Майер се завърна триумфално с хеттрик при гръмкия успех на Айнтрахт (Франкфурт) с 6:2 над Кьолн в мач от четвъртия кръг. Капитанът на домакините реализира с първото си докосване на топката още в 4-ата минута, а след това вдигна на крака "Комерцбанк Арена" с попадение за 3:0 в 23-ата минута, преди да сложи точка на спектакъла с пронизващ удар за 6:2 в 87-ата минута. Новото попълнение Люк Кастайньос добави два гола в рамките на 15 минути още в първия половин час, а след това намери време и да асистира на Харис Сеферович (73'), с което и тримата щурмоваци в селекцията на Армин Фее се оттеглиха с актив на своите сметки, отправяйки предупреждении към бъдещите съперници на тима. Гостите от Кьолн не знаеха къде се намират след кошмарните първи 30 минути, но все пак съумяха да се отчетат с два гола, дело на Антони Модест (28') и Доминик Хайнц (81').

Кьолн е абонат на Майер, защото само на този съперник той е забил 8 гола в 9 срещи в Бундеслигата - най-много в сравнение с всички други отбори.

През миналия сезон Алекс Майер игра само до април, но с вкараните от него 19 попадения остави зад себе си доказани реализатори като Ариен Робен, Роберт Левандовски, Пиер-Емерик Обамеянг, Бас Дост, Томас Мюлер и др. В момента лидер в листата е Мюлер с 6 гола.