Голяма издънка на Лион в Белгия (видео)

Отборът на Лион записа голяма издънка на старта на участието си в Шампионската лига. Французите не успяха да победят при гостуването си на Гент в Белгия, въпреки че завършиха мача с двама души повече и в крайна сметка срещата приключи наравно 1:1. След равностойно първо полувреме в самия край на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Брех Деягере влезе опасно в краката на Максим Гоналон и съдията му показа червен картон. През втората част Лион взе инициативата и това даде резултат в 58-ата минута, когато при едно центриране от корнер на Матйио Валбуена Кристоф Жале намери топката с глава и откри. При това положение гостите решиха, че лесно ще стигнат до успеха, но десетина минути по-късно Даниел Миличевич се озова непокрит в наказателното поле и с диагонален удар изравни. След попадението Лион отново настъпи газта и в края на мача се доближи до успеха. В 87-ата минута Томас Фоке спъна в наказателното поле Александре Лаказет и съдията отсъди дузпа и показа втори червен картон за домакините. Зад топката застана потърпевшият, но вратарят Матс Селс спаси удара му. По този начин Лион може да съжалява сериозно, че не си тръгна с три точки от Белгия, докато домакините трябва да са повече от доволни.СТАТИСТИКА