Тото Грозданов завоюва трета титла от държавното първенство

Националът за "Купа Дейвис" Тихомир Грозданов спечели титлата при мъжете на държавното първенство по тенис на открито за мъже с награден фонд 5 хиляди лева, което завърши днес на червените кортове в БНТЦ в София. Поставеният под номер 5 Тихомир Грозданов победи на финала третия в схемата Петър Трендафилов с 2:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:2 след 3:07 часа игра. Така 28-годишният варненец заслужи трофея за трети път след 2008 и 2013 година. Трендафилов не успя да стигне до първа титла, въпреки че стартира по-добре мача, но пропиля два сета и аванс от 4:2 гейма в третия. Със серия от четири поредни гейма той взе първата част, а във втория сет той реализира решаващ пробив за 4:2 и запази аванса си. Трендафилов беше близо до крайната победа, след като дръпна с 4:2 гейма и в третия сет, но Грозданов реализира обрат с поредица от четири гейма. Четвъртата част беше равностойна, но варненецът успя да реализира единствен пробив в десетия гейм, с което изравни резултата. В решаващата пета част Грозданов доминираше. Той дръпна с 3:0, Трендафилов опита обрат, върна пробива и намали до 2:3, но за повече нямаше сили. "В началото не започнах добре. Направих много грешки, не се чувствах комфортно на корта. Останах концентриран. Знаех, че нещата ще тръгнат в един момент. Макар и късно, този момент наистина дойде. Хубавото е, че не се изморих.Чувствах се добре и физически, и психически", коментира Грозданов. Той заработи 1900 лева от наградния фонд, а следващата му голяма цел е да помогне на България да спечели срещу Унгария в решаващия домакински бараж за влизане в група I на зона Европа/Африка на "Купа Дейвис" от 18 до 20 септември. "Цялата ми подготовка е насочена за мача с Унгария на "Купа Дейвис". Надявам се да победим. Имаме златен шанс да спечелим промоция и то в София. Това ще бъде голям успех", каза Грозданов.Шампиони на държавното лично първенство по тенис за 2015 година:мъже, единично: 5-Тихомир Гроздановжени, единично: 1-Джулия Терзийскадвойки мъже: 4-Габриел Донев и Алекс Мартинскидвойки жени: 1-Хюлия Велиева и Лютфия Велиевасмесени двойки: 1-Джулия Терзийска и Фердун ШефкедовСнимка: Марин Маринов, Sportal.bg