Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Държавното първенство за мъже и жени навлиза в решаваща фаза

Държавното първенство за мъже и жени навлиза в решаващата си фаза. Утре ще бъдат определени финалистките при жените, както и полуфиналистите при мъжете. Мачовете започват в 10:00 часа на кортовете на Националния тенис център, съобщават от родната федерация.

Първите четири поставени намериха място в топ 4 при дамите. Водачката в схемата Джулия Терзийска се наложи днес с 6:3, 6:4 над Виктория Бърдарова и за място на финала ще се изправи срещу Хюлия Велиева, отстранила с 6:1, 6:4 Десислава Златева.

Габриела Михайлова постигна най-внушителния успех в днешните четвъртфинали, след като не загуби нито гейм от Александрина Илиева. Габриела утре излиза срещу Петя Аршинкова, която също нямаше проблеми да надиграе 14-годишната Кристин Йорданова – 6:1, 6:2.

Страхотни мачове ни очакват в утрешните четвъртфинали при мъжете. Първият в схемата Данаил Търпов се изправя срещу държавния шампион в зала и национал за "Купа Дейвис" Тихомир Грозданов. Победителят от този сблъсък ще играе със спечелилия срещата Илия Кушев - Георги Ганчев.

В долната част на схемата вторият поставен Пламен Милушев ще има за съперник Серафим Грозев, докато Петър Трендафилов ще има сблъсък с ветерана Радослав Лукаев.