Еспаньол потегли с минимална победа

Отборът на Еспаньол надигра с 1:0 Хетафе в двубой от първия кръг на Примера, игран на "Power8 Stadium" в Барселона. Салва Севийя отбеляза единствения гол след хубав изстрел от пряк свободен удар още в третата минута. В последните десетина минути тимът на Фран Ескриба игра в намален състав.Срещата започна с великолепно изпълнение на Салва Севийя от пряк свободен удар. В третата минута халфът завъртя топката над стената и тя влетя в горната част на десния ъгъл с помощта и на гредата. Това бе и първото попадение за Ла Лига 2015/16. След гола играта се поуспокои и двамата вратари нямаха много работа. Едва в 31-ата минута Пабло Сарабия опита изстрел, но топката лесно се озова в ръцете на Пау Лопес. Педро Леон също беше далеч от попадение с неточния си удар в 34-ата. Минута по-късно и опитът на Пако Монтанес не беше достатъчно прецизен.С началото на втората част съдията започна да реди картон след картон, което описва добре играта на двата тима. Почти всеки удар беше неточен, а вратарите лесно се справяха със задачите си. В 82-ата минута гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" останаха с десетима на терена след втори жълт картон на централния бранител Сантиаго Верхини. В 87-ата Алваро Васкес изпусна чудесен шанс за втори затвърждаващ гол.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: "Марка"