Еспаньол потегли с минимална победа

Отборът на Еспаньол надигра с 1:0 Хетафе в двубой от първия кръг на Примера, игран на "Power8 Stadium" в Барселона. Салва Севийя отбеляза единствения гол след хубав изстрел от пряк свободен удар още в третата минута. В последните десетина минути тимът на Фран Ескриба игра в намален състав.

Срещата започна с великолепно изпълнение на Салва Севийя от пряк свободен удар. В третата минута халфът завъртя топката над стената и тя влетя в горната част на десния ъгъл с помощта и на гредата. Това бе и първото попадение за Ла Лига 2015/16. След гола играта се поуспокои и двамата вратари нямаха много работа.

Едва в 31-ата минута Пабло Сарабия опита изстрел, но топката лесно се озова в ръцете на Пау Лопес. Педро Леон също беше далеч от попадение с неточния си удар в 34-ата. Минута по-късно и опитът на Пако Монтанес не беше достатъчно прецизен.

С началото на втората част съдията започна да реди картон след картон, което описва добре играта на двата тима. Почти всеки удар беше неточен, а вратарите лесно се справяха със задачите си. В 82-ата минута гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" останаха с десетима на терена след втори жълт картон на централния бранител Сантиаго Верхини. В 87-ата Алваро Васкес изпусна чудесен шанс за втори затвърждаващ гол.

Снимка: "Марка"