Шампионски старт за ПСЖ (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен започна защитата на титлата си с трудна, но заслужена победа при гостуването си на Лил. Повече от час парижани играха с човек по-малко заради червения картон на Адриен Рабио, но въпреки това наложиха волята си. Победния гол отбеляза Лукас Моура в 57-ата минута след перфектна триходова комбинация с участието на Единсон Кавани и Блес Матюиди.През второто полувреме дебют за ПСЖ направи изгряващата звезда Жан-Кевин Огюстен, който направи невероятно впечатление с изявите си по време на подготовката.Столичани показаха защо са считани за абсолютен фаворит в първенството, особено на фона на случващото се в конкурентите Монако и Олимпик Марсилия, които се разделиха с доста от водещите си играчи. Лил пък бележи отстъпление от позициите си в последните сезони и гради нов отбор, съответно с нов треньор в лицето на Ерве Ренар.ПСЖ вече спечели Суперкупата на Франция след успех над Лион, а само преди ден финализира супертрансфера на Анхел ди Мария от Манчестър Юнайтед. Естествено, аржентинецът не бе в състава за гостуването на Лил, както и Златан Ибрахимович, който има контузия. На върха на атаката Лоран Блан заложи на Единсон Кавани, а на вратата новото попълнение Кевин Трап бе предпочетен пред Салваторе Сиригу.Началото на срещата беше изключително динамично. Още в първите секунди страничният рефер сбърка, като не вдигна засада на Кавани, но уругваецът пропусна да открие резултата. Гостите действаха със самочувствие, но след 10-ата минута Лил изнесе играта в по-предни позиции. ПСЖ претендираше за дузпа след единоборство между Бенжамен Повар и Кавани, но съдията Фреди Футрел си замълча. Лукас Моура беше най-активният играч на парижани и пробивите му всяваха смут в защитата на Лил. След негово центриране Рабио стреля неточно с глава, а в 28-ата минута младият халф направи голяма глупост, като си изкара втори жълт картон за фаул срещу Себастиен Коршия и беше изгонен. Дори и с 10 човека, шампионите продължиха да доминират до почивката, а в началото на второто полувреме Лоран Блан предприе смяна, като пусна Тиаго Мота на мястото на Хавиер Пасторе.Втората част беше равностойна, но индивидуалното майсторство на играчите на ПСЖ се оказа решаващо. В 57-ата минута Кавани, Матюиди и Лукас Моура направиха зрелищна комбинация, извела бразилеца очи в очи с Винсент Ениеама. Лукас технично преодоля стража на домакините и откри резултата.Лил положи усилия да изравни, но страдаше от липсата на креативност в средата на терена. В края ПСЖ заигра на контри и дори можеше да постигне по-убедителна победа.В следващия кръг отборът на Лоран Блан приема новака Газелек Аячо, а Лил гостува на Монако.ЛИЛ - ПСЖ 0:1МУЛТИКАСТСТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА