Нищо ново - пореден домашен трофей за ПСЖ (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция за трета поредна година. Отборът на Лоран Блан победи с 2:0 Лион в Монреал и грабна отличието за пети път в историята си, но рекордьор по брой спечелени суперкупи остава Лион с 8.

Серж Орие и Единсон Кавани дадоха солиден аванс на парижани още в началото на мача и този резултат се запази до края на мача. В средата на второто полувреме Максим Гоналон получи червен картон и съвсем усложни задачата на Лион.

ПСЖ откри в 11-ата минута, когато Давид Луис опита удар, но се получи нещо като пас към Орие и от неговата глава топката влетя в мрежата. Само 6 минути по-късно вратарят на Лион Антони Лопеш спаси удар на Златан Ибрахимович, но при добавката Kавани покачи на 2:0.

При подобна ситуация в края на полувремето Блес Матюиди пропусна да реши всичко с трети гол за ПСЖ. След червения картон на Гоналон интригата окончателно приключи, а въпреки голямото си желание, Ибра не успя да се разпише в оставащите минути.

ПСЖ - ЛИОН 2:0 (2:0)