Левски отпадна на 1/8-финалите на републиканското първенство за деца, ЦСКА разгроми Ботев

Левски и Ботев (Пловдив) отпаднаха на 1/8-финалите на републиканското първенство за деца (родени 2000 година). И двата отбора, които в последните години обират доста от талантите на България, тотално разочароваха с представянето си в реваншите. Левски отстъпи с 0:1 при гостуването си на Славия, след като първата среща на Герена приключи без голове. Димитър Стоянов вкара още в 7-ата минута за белите след грешка на вратаря на Левски. Единствената възможност за Левски беше удар в страничната греда на Радослав Михалков.И докато първият мач между двата отбора на Герена беше на доста ниско ниво, днес картинката не беше никак различна. Все пак благодарение на тримата си полузащитници Филип Ангелов, Филип Кръстев и Пиер Пиеров, Славия наложи надмощие и отива напред.На терена на Царско село ЦСКА отнесе Ботев (Пловдив) с 3:0 и се класира с общ резултат 4:1. Армейците, водени от треньора си Антон Димитров, можеха да стигнат и до много по-изразителен успех.Литекс, Черно море (Варна) и Ботев 2002 (Пловдив) спокойно чакаха жребия за четвъртфиналите след преднината си от първия мач и днес просто затвърдиха превъзходството си. Лудогорец се измъкна след 1:1 с ДИТ (София), а изненадата е класирането на Ботев (Враца) в топ 8.Резултати от държавното първенство за деца, родени 2000 г. - осминафинали, втори срещи:ЛУДОГОРЕЦ (Разград) - ДИТ Спорт (София) 1:1 (в първата среща с 1:0)БЕРОЕ (Стара Загора) - Монтана 4:1 (1:3)Локомотив (Пловдив) - ЧЕРНО МОРЕ (Варна) 1:0 (0:3)БОТЕВ (Враца) - Сливен 2:0 (1:3)ЦСКА (София) - Ботев (Пловдив) 3:0 (1:1)СЛАВИЯ (София) - Левски 1:0 (0:0)Дунав Русе 2010 (Русе) - ЛИТЕКС (Ловеч) 0:2 (1:3)Септември (София) - БОТЕВ 2002 (Пловдив) 0:1 (0:2)* Подчертаните отбори се класират за четвъртфиналите.