Старшата на Ботев разби Левски пред 1000 зрители в Коматево - ЦСКА и Лудогорец също продължават напред

Левски отстъпи с 0:3 на Ботев (Пловдив) и отпадна на осминафинал на републиканското първенство за юноши (старша възраст). Пловдивчани отстъпиха преди 3 дни с 1:2 на Герена, но сега с общ резултат 4:2 отиват в следващия кръг.

Невероятните 1000 души за юношески мач дойдоха на базата на канарчетата в Коматево, а малките ботевисти не ги разочароваха. Още 4-ата минута Рангел Игнатов откри резултата след пас на Валентин Томов, а в следващите 20 минути пред вратата на сините имаше още много възможности за гол. Наско Милев в 26-ата минута покачи на 2:0 и даде насока на срещата. В 37-ата Милев направи 3:0 след пас на Валентин Томов. Три минути преди края на първото полувреме Милев можеше да оформи и хеттрик, но не успя да засече пас на Рангел Игнатов.

В Бургас Черноморец постигна втора победа над Миньор и този път се наложи с 3:1 като се класира за четвъртфиналите с общ резултат 5:2. Акулите започнаха много вихрено и до 20-ата минута водеха с 2:0 с головете на Мартин Иванов и Антон Атанасов, след което обаче необяснимо свалиха оборотите.

Перничани върнаха един гол и имаха няколко отлични възможности да изравнят, но това не стана. Накрая Николай Дамянов, който се разписа и в първата среща, показа, че се намира във възход и оформи крайното 3:0. Повече от 300 човека се събраха на чудесния терен на стадион Черноморец, за да наблюдават срещата.

Без проблеми напред продължават ЦСКА, Лудогорец, Спартак-Плевен (Плевен), а също втори победи записаха Локомотив (София) и изненадата на сезона Димитровград.

Черно море (Варна) разгроми с 5:0 Берое и също отива в топ 8.

Осминафинали в републиканското първенство за юноши (старша възраст), втори срещи:

ЧЕРНО МОРЕ (Варна)- Берое (Стара Загора) 5:0 (в първата среща 1:4)
ЛУДОГОРЕЦ (Разград)- Монтана 6:0 (0:0)
Арда (Кърджали)- ЛОКОМОТИВ (София) 1:2 (0:1)
ЦСКА (София)- Пирин (Благоевград) 2:0 (1:1)
ЧЕРНОМОРЕЦ (Бургас)- Миньор (Перник) 3:1 (2:1)
БОТЕВ (Пловдив)- Левски 3:0 (1:2)
СПАРТАК-ПЛЕВЕН- Локомотив 2012 (Мездра) 2:0 (1:0)
Светкавица (Търговище)- ДИМИТРОВГРАД 0:1 (0:2)

В бараж за място в Елитната Юношеска група до 17 години Спартак (Пловдив) елиминира Нефтохимик (Бургас) след 1:1 в редовното време и 6:5 след дузпи. Мачът се игра на стадиона в старозагорския квартал Кольо Ганчево, а пловдивчани имаха надмощие през по-голямата част от редовното време.

Останалите три участници през новия сезон в Елитната група до 17 години са Пирин (Благоевград) и Спартак (Плевен), а до дни трябва да стане ясен и отбор от Североизточна България.