Левски отпадна на 1/8-финалите на републиканското първенство за деца, ЦСКА разгроми Ботев

Левски и Ботев (Пловдив) отпаднаха на 1/8-финалите на републиканското първенство за деца (родени 2000 година). И двата отбора, които в последните години обират доста от талантите на България, тотално разочароваха с представянето си в реваншите. Левски отстъпи с 0:1 при гостуването си на Славия, след като първата среща на Герена приключи без голове. Димитър Стоянов вкара още в 7-ата минута за белите след грешка на вратаря на Левски. Единствената възможност за Левски беше удар в страничната греда на Радослав Михалков.

И докато първият мач между двата отбора на Герена беше на доста ниско ниво, днес картинката не беше никак различна. Все пак благодарение на тримата си полузащитници Филип Ангелов, Филип Кръстев и Пиер Пиеров, Славия наложи надмощие и отива напред.

На терена на Царско село ЦСКА отнесе Ботев (Пловдив) с 3:0 и се класира с общ резултат 4:1. Армейците, водени от треньора си Антон Димитров, можеха да стигнат и до много по-изразителен успех.

Литекс, Черно море (Варна) и Ботев 2002 (Пловдив) спокойно чакаха жребия за четвъртфиналите след преднината си от първия мач и днес просто затвърдиха превъзходството си. Лудогорец се измъкна след 1:1 с ДИТ (София), а изненадата е класирането на Ботев (Враца) в топ 8.

Резултати от държавното първенство за деца, родени 2000 г. - осминафинали, втори срещи:
ЛУДОГОРЕЦ (Разград) - ДИТ Спорт (София) 1:1 (в първата среща с 1:0)
БЕРОЕ (Стара Загора) - Монтана 4:1 (1:3)
Локомотив (Пловдив) - ЧЕРНО МОРЕ (Варна) 1:0 (0:3)
БОТЕВ (Враца) - Сливен 2:0 (1:3)
ЦСКА (София) - Ботев (Пловдив) 3:0 (1:1)
СЛАВИЯ (София) - Левски 1:0 (0:0)
Дунав Русе 2010 (Русе) - ЛИТЕКС (Ловеч) 0:2 (1:3)
Септември (София) - БОТЕВ 2002 (Пловдив) 0:1 (0:2)

* Подчертаните отбори се класират за четвъртфиналите.