Надал даде само три гейма на австралиец, Мъри все пак оцеля на старта

Носителят на девет трофея от Откритото първенство на Франция Рафаел Надал започна с победа тазгодишната си кампания на втория за сезона турнир от Големия шлем. 29-годишният испанец постигна безпроблемен успех с 6:1, 6:1, 6:1 срещу Сам Грот (Австралия). Края на клея престоя на корта "Сюзан Ланглен" точно час и 23 минути, а победата му гарантира двубой в следващата фаза на "Ролан Гарос" срещу квалификанта Кени дьо Шапе (Франция) или Факундо Багнис (Аржентина).Надал започна ударно мача с три пробива в откриващия сет - за 2:1, 4:1 и 6:1. Тази част продължи едва 25 минути. Във втория сет също липсваше интрига. Рафа взе първото си подаване, след което и заемащият 100-ото място в ранглистата австралиц измъкна сервис-гейма си за 1:1. Това обаче бе всичко за 28-годишния Грот в частта. Той не спечели нито гейм до края на сета. Третата част продължи по същия начин и испанецът доминираше изцяло. Надал поведе с 4:0, след което Грот взе началния си удар за 1:4. Следващите два гейма бяха за поставения под номер 4 в схемата испанец, който завърши срещата с пробив за 6:1. Това бе първи двубой между Надал и известния с бомбените си сервиси австралиец.Междувременно срещата си от първия кръг довършиха Анди Мъри и 37-годишният Радек Щепанек. Първата ракета на Великобритания губеше с 0:2 сета, но преди тъмнината вчера да прекъсне мача, той успя да доведе резултата до 3:6, 3:6, 6:0, 4:2. При доиграването днес вторият в схемата шотландец довърши обрата - взе четвъртата част с 6:3, а след това и решаващия сет със 7:5. Във втория кръг Мъри ще мери сили с представителя на домакините Матиас Бург.Напред в Париж продължава и номер 7 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който надви с 6:3, 6:2, 6:1 Вашек Поспишил (Канада). Един изцяло френски двубой намери своята развръзка днес. Жулиан Бенето отстъпи срещу 29-ия поставен Лука Пуй, а младият хърватин Борна Чорич не срещна трудности срещу тийнейджъра от САЩ Тейлър Фриц - 6:3, 6:1, 6:3. Поставеният под номер 20 в основната схема Бърнард Томич победи с 6:3, 6:4, 6:4 Браян Бейкър (САЩ).ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!