Надал не губи време в Париж, записа победа №200 в турнирите от Шлема

Носителят на девет трофея от Откритото първенство на Франция Рафаел Надал се класира за третия кръг на надпреварата, след като надделя с 6:3, 6:0, 6:3 срещу 99-ия в ранглистата Факундо Багнис (Аржентина). Двубоят продължи час и 44 минути и въпреки че не започна по най-добрия начин, испанецът контролираше събитията на централния корт "Филип Шатрие". Следващият съперник на Краля на клея ще бъде определен от мача между Никола Маю (Франция) и Марсел Гранойерс (Испания).

Поставеният под номер 4 в основната схема Надал влезе трудно в срещата и изостана с 0:2 след ранен пробив. 29-годишният испанец обаче бързо се съвзе и спечели пет поредни гейм, обръщайки развоя на частта. Багнис спря лошата си серия и взе подаването си за 3:5, но след това Рафа затвори сета с 6:3 при свой сервис. Във втората част бившият лидер в ранглистата доминираше изцяло. Надал не даде нито гейм на съперника си - 6:0, а започна и третата част с ранен пробив за 1:0. Малко по-късно тенисистът от Манакор проби още веднъж подаването на аржентинеца за 4:1. 26-годишният Багнис отрази мачбол в осмия гейм на третия сет и даже направи брейк за 3:5. Това обаче не притесни Надал, който сложи край на двубоя с нов пробив за 6:3.

Това бе първи сблъсък между носителя на 14 титли от Големия шлем и Багнис. Испанецът приключи мача с 25 печеливши удара и 18 непредизвикани грешки. При аржентинския му опонент уинърите бяха 17, а непредизвиканите грешки - 39.

Днешната победа е под номер 200 за Рафа в мейджър надпревара от общо 230 мача. Той е едва осмият тенисист в историята, който достига тази граница. Първи в класацията е Роджър Федерер с 302 успеха в издания от Шлема.

Втория кръг на турнира преодоля и седмият в схемата Томаш Бердих (Чехия). Той изигра четири сета срещу Малек Джазири (Тунис), но все пак се наложи с 6:1, 2:6, 6:2, 6:4. Още един поставен в схемата продължава напред. Испанецът Роберто Баутиста Агут надви представителя на домакините Пол-Анри Матийо със 7:6(5), 6:4, 6:1. Надеждата на Австрия Доминик Тийм спря Гийермо Гарсия-Лопес след 7:5, 6:4, 7:6(3). Латвиецът Ернестс Гулбис направи силен мач срещу 26-ия в схемата Жоао Соуса (Португалия) и го отстрани с 6:2, 7:5, 6:3.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕС МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!