Люпко с кошмарен дебют срещу Славия на "Герена" - "белите" зависят от ЦСКА (видео+галерия)

Новият треньор на Левски Люпко Петрович започна по кошмарен начин своя трети престой на "Герена", след като сините претърпяха домакинско поражение с 0:1 срещу Славия в мач от 35-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в двубоя вкара юношата на Левски Борислав Балджийски, който се разписа с шут от 20 метра в 91-ата минута.С този успех пък белите запазиха четвъртото си място в класирането и сериозните си шансове за класиране в Лига Европа. Това ще се случи ако в последния кръг футболистите на Александър Тарханов спечелят домакинството си на Монтана, а ЦСКА триумфира с купата на България. Иначе първата опасност в днешния мач бе пред вратата на белите. В 3-ата минута Нар намери Костадинов пред наказателното поле, халфът стреля без забавяне, но опасният му шут профуча над напречната греда.В 14-та минута Венци Христов бе близо да открие резултата, но Марио Кирев спаси изстрела на нападателя. Последва бърза контраатака за Славия, която завърши с пас към Калоян Кръстев, озовал се очи в очи с Йоргачевич, но 17-годишният младок нацели лявата греда на синята врата.В 29-ата минута Балджийски осъществи опасен пробив през центъра, който завърши с шут от далечна дистанция, но Йоргачевич акробатично улови. Домакините отговориха с шут отблизо на централния бранител Карнер, който излезе в аут. На почивката Левски награди две от юношеските формации на тима - родените през 2000 г. и 2002 г., които спечелиха купата на БФС. Втората част започна с натиск на Левски. В 47-ата минута сините получиха право да изпълнят корнер, последва страхотно меле, след което Прохазка стреля силно, но Кирев изби в нов ъглов удар. Само 60 секунди по-късно Венци Христов прониза бялата врата след центриране от корнер и удар с глава, но попадението бе отменено заради доста спорен фаул в нападение на тарана.След час игра и Ради Цонев опита да прониже Кирев, но изстрелът му от границата на наказателното поле попадна в ръцете на вратаря. Гостите отговориха с изключително опасна контраатака в 65-ата минута, която като по чудо не завърши с гол. Балджийски напредна и стреля от границата на наказателното поле, но Йоргачевич боксира. Последва добавка на Стоев от 5-6 метра, но стражът на сините отново спаси. Четири минути по-късно Славия отново бе близо до попадение, когато за момент двама играчи в бяло останаха срещу един в синьо, резервата Ивайло Димитров шутира силно, но Йоргачевич за пореден път спаси.Последваха няколко изстрела отдалеч на Джъстин Менголо, Мигел Бедоя и Венци Христов, които Кирев спаси.  Така се стигна до първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение, когато Балджийски осъществи пореден пробив отляво и с шут в близкия ъгъл матира Йоргачевич за крайното 1:0 за Славия.ЛЕВСКИ: Йоргачевич, Лучин, Нар, Де Нойер, Бедоя, Минев, Прохазка, Р. Цонев, Карнер, Костадинов, ХристовСЛАВИЯ: Кирев, Сергеев, Пиргов, Балджийски, Семерджиев, Кръстев, Панов, Мартинов, Йомов, Абуд Омар, СтоевМИНУТА ПО МИНУТАснимки: Марин Маринов, Sportal.bg