Кристъл Палас на първи финал от 26 години (видео)

Кристъл Палас ще играе на финала за Купата на Англия за втори път в историята си. Лондончани победиха Уотфорд с 2:1 на "Уембли" и ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед в спор за трофея на 21-и май.Още в шестата минута тимът на Алън Пардю поведе в резултата след попадение на Боласие. В началото на второто полувреме капитанът на Уотфорд Трой Дийни изравни след удар с глава, но резултатът се запази само седем минути. Великолепен удар с глава на Конър Уикъм отново изведе Палас напред, а попадението се оказа и победно.Алън Пардю бе човекът, който изведе Палас на първия финал за Купата, а сега го направи за втори път, но този път като мениджър. През 1990 г. той бележи победния гол на полуфинала срещу Ливърпул при успеха с 4:3. Лондончани започнаха по-активно и още в шестата минута поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Кабай, Дилейни отклони топката и тя стигна до Боласие на далечната греда, а халфът я прати в мрежата с глава. След попадението Палас се дръпна леко назад и разчиташе на контраатаки, а отборът на Кике Санчес Флорес започна да се окопитва след първоначалното объркване. В средата на първото полувреме Уотфорд загуби Етиен Капу напусна терена на носилка, след като получи травма в коляното след сблъсък с играч на съперника. В 36-ата минута Дийни почти изведе Игало в отлична позиция, но комбинация между защитник на Палас и Хенеси предотврати опасността. След контузията на Капу играта се накъса и шансовете до края на първото полувреме не бяха много. Играчите на Палас претендираха за дузпа малко преди почивката за игра с ръка на Аке и отново в началото на втората част, когато имаха по-големи основания, когато Уикъм бе съборен от Бритос. Уотфорд започна много по-агресивно и организирано второто полувреме и в 54-ата минута изравни. След фаул, изпълнен от Бен Уотсън, Дийни с глава прати топката в мрежата. Седем минути по-късно отборът на Пардю отново излезе напред. Суаре центрира и Уикъм с великолепен удар с глава не остави шансове на Пантилимон. Палас постепенно се затвори да пази резултата, а съперникът му започна да разчита все повече на центрирания. Уотфорд опита да натисне, но не успя да създаде нещо сериозно.КРИСТЪЛ ПАЛАС - УОТФОРД 2:11:0 - Боласие (6)1:1 - Дийни (54)2:1 - Уикъм (61)КРИСТЪЛ ПАЛАС: Хенеси, Уорд, Дан, Дилейни, Суаре, Кабай, Йединак, Заха, Пънчиън (81 - Сако), Боласие (74 - Макартър), Уикъм (86 - Адебайор)УОТФОРД: Пантилимон, Ниом (82 - Аня), Каткарт, Бритос, Аке, Абди (55 - Гедиура), Капу (32 - Суарес), Уотсън, Хурадо, Игало, ДийниСтадион "Уембли" - 79 110 зрителиГлавен съдия: Крейг ПоусънЖълти картони: Дан (К), Хурадо, Суарес, Дийни (У)