Гол в 93-ата минута прати Ман Юнайтед на финал за ФА Къп за първи път от 2007-а (видео)

Манчестър Юнайтед е на финал за ФА Къп след драматична победа с 2:1 над Евертън на "Уембли". Двата отбора изиграха изключителен двубой, в който "червените дяволи" доминираха през първата част и заслужено взеха аванс с гол на бившия играч на "карамелите" Маруан Фелаини (34'). След почивката Евертън вдигна оборотите. Ромелу Лукаку изпусна дузпа, а 1/4 час преди края Крис Смолинг си вкара автогол за 1:1. В третата минута на добавеното време Антони Марсиал донесе победата на Манчестър Юнайтед и прати отбора на финал за Купата на Англия за първи път от 2007 година.

Капитанът на "карамелите" Фил Ягиелка премина късен фитнес тест и започна като титуляр. Лейтън Бейнс, Мухамед Бешич, който действаше като десен бек, както и бившите играчи на Манчестър Юнайтед Дарън Гибсън и Том Клевърли също бяха титуляри.

Четири промени бе направил Луис ван Гаал - Маруан Фелаини, Майкъл Карик, Тимъти Фосу-Менса и Маркос Рохо започнаха за "червените дяволи". Уейн Рууни действаше в халфовата линия, като представянето му през първата част бе на много високо ниво.

Двубоят стартира двуостро, като двата отбора създадоха по една  чиста ситуация в първите минути. Първо Марсиал проби много добре отляво, но в последния момент неговият удар бе отклонен от Стоунс. В петата минута Лукаку се озова в чиста позиция, премина и покрай Де Хеа, но Рууни изчисти с глава от голлинията. "Червените дяволи" взеха инициативата и в 12-ата минута Джеси Лингард получи много добро подаване от Рууни, но не успя да преодолее Роблес. Последваха и пропуски на Марсиал и Рашфорд. В 34-ата минута Маруан Фелаини материализира по-добрата игра на Манчестър Юнайтед. Марсиал преодоля с лекота Бешич отляво, след което сервира топката на белгиеца, който не успя да я уцели добре, но въпреки това я прати във вратата - 0:1.

След почивката Евертън наложи натиск. В 56-ата минута "карамелите" стигнаха до дузпа, след като младият Фонсу-Менса се хвърли на шпагат в краката на Баркли. Бранителят игра с топката, но закачи и съперника. Лукаку изпълни 11-метровия наказателен удар и стреля силно, но Де Хеа успя да избие. Три минути след това играчите на Евертън можеха да получат втора дузпа, след като Лингард влезе в краката на Клевърли при опита на последния да засече на далечната греда подаване на Ленън.

Шест минути след това Фелаини бе близо до нов гол. Белгиецът получи перфектно подаване от Марсиал, стреля отблизо, но първоначалният му удар бе избит от Роблес. Фелаини опита добавка, но този път Ягиелка блокира с ръка, като тук Юнайтед можеше да получи дузпа.

В 75-ата минута Евертън изравни резултата, след като Крис Смолинг си вкара автогол, опитвайки се да изчисти остро центриране на Деулофеу отдясно. Съперниците се хвърлиха да решават двубоя в редовното време и положенията се заредиха едно след друго. Лукаку пропусна две добри възможности за Евертън, като в едната ситуация Де Хеа отново се намеси решаващо. Рашфорд и Лингард пък бяха близо до гола за Манчестър Юнайтед.

В 93-ата минута Антони Марсиал се превърна в герой за "червените дяволи". Французинът получи от Ерера и с клиничен завършек не остави шанс на Роблес - 1:2.

Финалът е на 21 май, на "Уембли". Съперник на Манчестър Юнайтед ще бъде победителят от утрешния полуфинал между Кристъл Палас и Уотфорд.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!