Пеле наказа Стоук и донесе точките на Саутхамптън (видео)

След 12 поредни шампионатни срещи без гол Грациано Пеле отбеляза два попадения и осигури трите точки на Саутхамптън при гостуването на Стоук. Отборът на Роналд Куман стигна до успех с 2:1 след силно първо полувреме. Още в 11-ата минута Пеле се възползва от центриране от ъглов удар на Стивън Дейвис и откри резултата. Италианският нападател се разписа за втори път в 29-ата минута, когато с хубав удар в далечния ъгъл направи 0:2. След почивката домакините натиснаха и бяха мотивирани от попадение малко след почивката, когато Арнаутович се разписа след подаване на Афелай. Тимът на Марк Хюз създаде няколко положения, но не успя да реализира и трябваше да се примири със загубата. Арнаутович можеше да изравни малко след гола, но вратарят Фрейзър Форстър успя да спаси. Маме Диуф пък пропусна великолепна възможност в 66-ата минута.Джеймс Уорд-Праус можеше да донесе спокойни последни минути за гостите, но удари греда в 88-ата минута след прекрасно изпълнение на фаул. В самия край на двубоя влезлият като резерва Садио Мане получи спорен червен картон след въздушен сблъсък.С този успех Саутхемптън изпревари Стоук и временно Ливърпул и заема седмата позиция в класирането, като продължава да се бори за място в евротурнирите.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА!РАЗВОЯТ МИНУТИ ПО МИНУТИ!КЛАСИРАНЕ!