Борнемут удари Саутхамптън (видео)

Тимът на Борнемут надви с 2:0 Саутхамптън в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за домакините реализираха Стийв Куук в 31-ата минута и Беник Афобе в 80-ата минута.

Двата гола паднаха след статични положения. Първо Фрейзър Форстър изби силен удар от фаул в 31-ата минута, а Куук със странична ножица заби топката в земята, след което тя влезе под гредата за 1:0. Голът бе негов втори през този сезон. Второто попадение падна десет минути преди края, когато Афобе с глава засече ново центриране от фаул отдясно. Нападателят изпревари Форстър и с глава изправи над 11 000 свои фенове на "Дийн Корт".

Привлеченият от Уулвърхамптън за 10 милиона лири играч вече има осем попадения и така помогна на тима си да се отдалечи от зоната на изпадащите. Борнемут е 15-и с 32 точки, като вече има предимство от  осем пред 18-ия Норич.

Второто полувреме в мача започна с няколко минутно закъснение. Причината затова бе инцидент с четвъртия рефер Кевин Френд, който в края на първата част падна и разби своята глава. Главният съдия Майк Дийн веднага спря мача и на Френд му бе оказана помощ на резервната скамейка. 44-годишният рефер от Лестър беше в съзнание, но бе откаран в болница и неговото място бе заето от Дийн Трелавен.

Играчите на Роналд Куман пък се отдалечиха от местата даващи визи за Европа след второто поредно поражение в първенство. "Светците" останаха на седмо място с актив от 40 точки, като също така преднината им пред Челси е вече само една.