Стъридж вдъхнови Ливърпул за 6:0

Даниел Стъридж направи дългоочакваното си завръщане и поведе Ливърпул към убедителен успех. Отборът на Юрген Клоп изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и стигна до 6:0 при гостуването на Астън Вила. Въпреки изглеждащия като бляскав резултат трябва да се отбележи, че бирмингамци са последни в класирането, с малки шансове за оставане във Висшата лига и вероятно с най-слабата защита.Стъридж много бързо показа какво липсваше на Ливърпул в последните месеци. Още в 16-ата минута той откри резултата след центриране на Коутиньо. В средата на полувремето Джеймс Милнър удвои аванса на гостите, а след почивката в рамките на седем минути тимът на Клоп реализира три попадения, дело на Джан, влезлия като резерва Ориги и Натаниел Клайн. Малко по-късно дори Коло Туре се разписа след ъглов удар.Успехът идва след поредица от разочарования за мърсисайдци и отпадане от ФА Къп. Головата фиеста изкачи тима на осмо място в класирането, като играчите на Клоп вече дори могат да се похвалят с положителна голова разлика.Юрген Клоп можеше да разчита почти всички основни играчи за първи път от дълго време. Той пусна като трио в атака Фирмино, Коутиньо и Стъридж и те не го разочароваха. Английският нападател за последно игра на 6-и декември, когато влезе като резерва, а последният му мач като титуляр бе през октомври. Ливърпул започна спокойно с повече владеене на топката, но при опитите за атаки на Вила в началото се усещаше лека несигурност в отбраната на мърсисайдци. Защитата на гостите обаче така и не бе подложена на изпитание за щастие на Симон Миньоле, който почти нямаше работа. В 16-ата минута, след поредното си завръщане, Стъридж демонстрира класата си. Английският национал бе намерен от Коутиньо и с глава откри резултата. След плахия опит на Вила да отговори Ливърпул стигна до втори гол. Джеймс Милнър центрира от фаул, Сако се опита да играе с топката, но тя мина на сантиметри над главата му и влетя в мрежата. След това попадание гостите тотално контролираха събитията на терена и пропуснаха няколко възможности до края на първото полувреме. В 30-ата минута Хендерсън получи топката от Милнър в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Окоре. Малко по-късно Морено бе близо до попадение, а минута преди почивката вратарят на домакините Марк Бън отрази великолепно удар на Стъридж. Единствената малко по-опасна атака на бирмингамци завърши с подобие на центриране, което бе толкова слабо, че не успя да затрудни дори и Миньоле.Второто полувреме започна с опасна атака на Вила, но отговорът бе натиск и тотално превъзходство на Ливърпул, което доведе до нови три гола. Между 58-ата и 65-ата минута мърсисайдци се развихриха. Първо Емре Джан открадна топката от Бакуна, намери Фирмино, той му я върна и германецът с хубав удар направи 0:3 с първия си гол за първенството през този сезон. След това Ориги, който замени Стъридж, бе изведен от Коутиньо сам срещу вратаря и пусна топката покрай Бън. Периодът на доминация завърши с попадение на Натаниел Клайн. Десният бранител проби в наказателното поле, първият му опит бе избит от стража на домакините, топката отново стигна до него и той я прати в опразнената врата. В 71-ата минута защитата на Вила бе оставила непокрит Коло Туре след ъглов удар. Бранителят даже не трябваше да насочва топката, а тя по-скоро се удари в него преди да се озове в мрежата.  До края на срещата Ливърпул се забавляваше, а Джордан Хендерсън започна да демонстрира нетипична за него техника. Астън Вила пък бе близо до почетно попадение. Удар на Скот Синклер се спря в лявата греда на Миньоле. СТАТИСТИКА!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ!