Няма кой да спре Ибра и ПСЖ (видео)

Пари Сен Жермен продължава наказателната си акция в Лига 1. Отборът на Лоран Блан записа 20-ия си успех от 23 мача в първенството, след като се наложи с 2:0 над Сент Етиен. Гостуването на "Жофроа Гишар" се смяташе за един от двубоите, в които парижани евентуално могат да допуснат първа загуба, но нищо подобно не се случи. За пореден път Златан Ибрахимович беше героят за ПСЖ. След нулево първо полувреме шведът вкара и двата гола за победата на гостите, които имат преднина от цели 24 (!) точки пред втория Монако. Сент Етиен е на 8-о място с 33 точки.След малко повече от един час игра Серж Орие центрира и Ибрахимович даде аванс в полза на парижани. В последните секунди на добавеното време Пари Сен Жермен организира бърза контраатака и отново Златан завърши с гол след асистенция на Анхел ди Мария. Вратарят на гостите Кевин Трап на три пъти спря футболистите на домакините, които на моменти оказаха сериозен натиск срещу лидера в класирането. Треньорът на шампионите Лоран Блан направи седем промени в стартовия състав в сравнение с последната среща, като титуляри бяха Максуел, Маркиньос и Ибрахимович.Парижани изравниха рекорд на Нант от 32 поредни мача в Лига 1 без поражение. "Канарчетата" записаха тази забележителна серия между юли 1994 и април 1995 година. Сент Етиен няма нито една победа пред собствена публика срещу столичния отбор от септември 2008 година.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА