Пари Сен Жермен ще защитава трофея си

ПСЖ победи с 2:0 Тулуза и се класира на финала за Купата на лигата във Франция. Съперник на парижани на 23 април на "Стад дьо Франс" ще бъде отборът на Лил. Столичани побеждават Тулуза за трети път в рамките на последните 11 дни, като този път напълно доминираше над съперника си. Нападателите на ПСЖ направиха куп пропуски пред вратата на Тулуза и резултатът 0:0 се запази до 66-ата минута, когато Есекиел Лавеци успя да разпечата вратата на Тулуза.

В 72-ата Анхел Ди Мария "навърза" двама бранители на Тулуза пред наказателното поле и удвои с удар отдалеч. Влезлият като резерва Златан Ибрахимович можеше да направи резултата класически в 83-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря Мауро Гойкоечея, но уругваецът извади топката в корнер.

ПСЖ- Тулуза 2:0
1:0 - Лавеци (66)
2:0 - Ди Мария (72)