100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Нов рекорд за Ибра и компания (видео)

Безмилостният поход на Пари Сен Жермен към поредната титла във Франция продължи с нова безпроблемна победа. Отборът на Лоран Блан спечели с 3:1 домакинството си на Лориен и не познава вкуса на загубата в Лига 1 в 33 поредни мача. По този начин парижани поставиха нов рекорд в историята на френското първенство. Предишната най-дълга серия без загуба принадлежеше на Нант от в периода 1994-1995 година.

Единсон Кавани, Златан Ибрахимович и Лайвин Курзава отбелязаха попаденията за ПСЖ. Тимът има стряскащата преднина от 24 точки пред втория Монако. Голът на Ибра беше 20-и за него през сезона и той е убедителен лидер в листата на стрелците.
Ранен гол на Кавани осигури аванс на парижани. Ибрахимович технично изведе уругваеца, той заобиколи стража на Лориен Бенжамен Лекомт и опъна мрежата. Гостите изненадващо изравниха в 19-ата минута с попадение на левия бек Рафаел Герейро, което е следен от някои от най-големите клубове в Европа.

В началото на втората част Курзава намери Ибра и шведът отблизо нямаше как да сбърка. Крайното 3:1 оформи самият Курзава с красив удар от въздуха в 69-ата минута.