Неудържим Ювентус се справи с пореден съперник и вече докосва върха (видео)

Ювентус продължава уверения си поход към върха в Серия "А". Тази вечер "старата госпожа" се разправи с пореден съперник в лицето на Сампдория, като постигна 9-ата си поредна победа в гостуването си на "Луиджи Ферарис" от 19-ия кръг. Торинци се наложиха с 2:1, а точни за успеха им бяха Пол Погба в 17-ата и Сами Кедира в 47-ата минута. Почетният гол за домакините пък бе дело на Антонио Касано в 64-ата минута. С тази победа "бианконерите" излязоха на 2-ото място във временното класиране, като са само на 2 точки зад лидера Наполи.Срещата започна със силен натиск на Ювентус, като почти всичко интересно се случваше в полето на домакините. В 9-ата минута Пол Погба пробва силен удар, който обаче попадна право в ръцете на Емилиано Вивиано. След това в 16-ата минута Ернанес реши да стреля коварно от далечна дистанция, като отново кълбото бе в обсега на вратаря. В 17-ата минута обаче натискът на гостите доведе и до откриване на резултата. Леонардо Бонучи центрира в наказателното поле, където Погба овладя на гърди и от воле успя да търкулне топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1.Сампдория пък доста трудно успяваше да създаде каквато и да е опасност пред Джанлуиджи Буфон. До такава можеше да се стигне в 40-ата минута, когато домакините получиха нарушение на границата на наказателното поле, но Фернандо изпълни фаула безобразно и нацели стената. В 44-ата минута Карлос Карбонеро реши да опита далечен удар, но без никакъв успех.Още в началото на второто полувреме Юве удвои преднината си. Пауло Дибала с прекрасен пас намери Сами Кедира в наказателното поле, германецът напредна и с техничен удар направи резултата 0:2.Това още повече успокои гостите, които видимо имаха инициативата и не даваха почти никакви шансове на своя съперник. В 57-ата минута Пол Погба пробва нов далечен изстрел, който обаче премина до вратата.Най-доброто положение за домакините дойде в 59-ата минута, когато от чудесна позиция Едер стреля с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Юве обаче имаше нов страхотен шанс в 62-ата минута, когато Дибала стреля опасно и Вивиано с прекрасен рефлекс спаси. Минута по-късно пък уникален пропуск с глава отблизо направи Алваро Мората.И вместо да се стигне до трети гол за гостите, малко изненадващо Сампдория успя да се върне в мача в 64-ата минута. Тогава Касано получи пас в наказателното поле и без забавяне насочи топката във вратата за 1:2. Малко по-късно пък Фернандо отправи бомбен шут, който облиза гредата, но в аут. Юве пък отговори с нова прекрасна възможност в 75-ата минута, когато Погба бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле, но отблизо  стреля изключително неточно. В допълнителното време на срещата пък Сампдория остана с 10 човека на терена като Никлас Мойсандер получи директен червен картон за груб фаул срещу Симоне Дзадза.В крайна сметка обаче Ювентус заслужено записа нов успех на сметката си и  вече заема второто място в класирането с 39 точки, колкото има и Интер. Сампдория пък остава на 13-ото място с 23 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ