Антирекорд на Дънкан не спря Спърс за 20-0 у дома

За първи път в бляскавата си кариера Тим Дънкан не успя да реализира нито точка в двубой от редовния сезон на НБА, но и този антирекорд на легендарното крило не спря устрема на Сан Антонио Спърс. “Шпорите” отнесоха гостуващия тим на Хюстън Рокетс със 121:103 и така вече имат 20 победи в първите си 20 мача у дома от началото на кампанията.39-годишният ветеран игра 14 минути, като не записа нито точка, пропускайки всичките си три стрелби от игра. Великият №21 завърши с 4 борби и 2 асистенции, а това е второ подобно негово представяне този сезон, след като през ноември миналата година за първи път не успя да хване нито една борба в мач при професионалистите.ЛаМаркъс Олдридж бе под пара и вкара 24 точки, гарнирани с 9 борби и стрелба от игра 10/16 за 32 минути на паркета, а Кауай Ленърд и Борис Диао добавиха 22 и 20 точки. Дани Грийн пък постави личен рекорд за настоящия сезон с 6 тройки от 8 опита и съответно 18 точки, докато Тони Паркър направи 10 асистенции.“ЛаМаркъс се чувства все по-комфортно в нашата система с всеки изминал ден. Нападението ни е ново за него, съотборниците му също са нови, всичко е различно. Винаги е трудно в първата година. На някои баскетболисти им трябва цяла година, за да свикнати, а той се справя забележително”, похвали новото си попълнение Грег Попович.Баскетболистите на Сан Антонио вече имат баланс от 29 победи и само 6 поражения, доакто след тази загуба Хюстън има 16 успеха и 19 поражения.Дуайт Хауърд вкара 22 точки и овладя 12 борби за гостите, докато Джеймс Хардън вкара 17 точки, но стреля едва 10 пъти за 30 минути игра.