Пореден "трипъл-дабъл" за Грийн

Дреймънд Грийн записа трети пореден и общо седми “трипъл-дабъл” от началото на сезона, а Голдън Стейт Уориърс надигра у дома в “Оракъл Арина” гостуващия тим на Шарлът Хорнетс със 111:101. Така шампионите вече имат баланс от 32 победи и 2 загуби, а междувременно ударното дуо на тима в лицето на Стеф Къри и Клей Томпсън наниза повече от половината точки на своя отбор - общо 60.

Грийн игра 37 минути и остави срещу името си 13 точки, 15 борби, 10 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка. Крилото отново демонстрира висока успеваемост в стрелбата - 4/6 за 2 точки, 1/2 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия.

Къри от своя страна вкара 30 точки за 32 минути, добавяйки към тях 4 асистенции и 2 отнети топки. Томпсън игра 37 минути и също се отчете с 30 точки плюс 5 борби, 3 асистенции и 1 блокиран изстрел. Марийс Спайтс се включи добре като резерва с 15 точки и 1 чадъра за 17 минути игрово време.

Грийн изравни Том Гола от отбора на Голдън Стейт от далечния сезон 1959/1960, като те двамата са едиствените играчи в историята на Уориърс, които успяват да постигнат “трипъл-дабъл” в три поредни двубоя. Последният играч, който е постигал нещо такова пък е Ръсел Уестбрук, който го направи в четири поредни двубоя за Оклахома Сити през миналия сезон.

“Той играе на невероятно високо ниво. Постоянството му е нереално. Наистина е страхотно как може да въздейства на цялостното ни представяне”, не спести комплиментите си към Грийн Стеф Къри.

Иначе за гостите Кемба Уокър и Джеръми Ламб реализираха по 22 точки всеки, а Джеръми Лин остана с 13.