След невероятен пропуск Тевес се отпуши за Суперкласико (видео)

Аржентинската звезда на Бока Хуниорс Карлос Тевес прекъсна головата си суша при победата с 4:2 над Расинг в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Бившият играч на  Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус не се бе разписвал от три месеца. За последно десетката на Бока прати топката във вратата на Белграно на 11 септември.Преди да вкара изключително красив гол за крайното 4:2 на "Бонбонера", Тевес направи невероятен пропуск при 3:1 в 70-ата минута. Нападателят преодоля вратаря, след което на празната врата само с един защитник на нея, от няколко метра прати топката в близост до бранителя, който изби.Все пак 32-годишният нападател се реваншира в 80-ата минута и прекъсна серията си от три месеца без гол. Бока изигра един от най-силните си мачове, а срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бразилския тим Чапекоензне. Автогол на Инсуа в 24-ата минута, както и попадения но Боу в 41-ата и 48-ата минута, дадоха комфортен аванс на домакините, но голмайсторът на Расинг Лопес вкара своя пети и шести гол за сезона в 50-ата и 74-ата минути и вкара напрежение на трибуните, което Тевес успокои с победен гол. Така той се отпуши преди най-големия мач в Аржентина - Ел Класико с Ривър Плейт другата седмица на "Монументал".Успехът бе седми за гранда, който е на второ място с актив от 25 точки, като изостава само на две от Естудиантес. Третата загуба на Расинг остави тима на пето място с 21 точки.Ривър Плейт загуби с 0:1 визитата си на Индепендиенте, като с актив от 19 точки заема девето място.