Джеко не спира да бележи, но Пескара измъчи Рома на "Олимпико" (видео)

Тимът на Рома се върна на второто място в класирането на Серия "А". "Вълците" на Лучано Спалети победиха с 3:2 на "Олимпико" в Рим закъсалия отбор на Пескара в мач от 14-ия кръг на италианското пъревнство. Рома събра 29 точки, с 4 по-малко от лидера Ювентус, който по-рано днес претърпя изненадващо поражение с 1:3 при гостуването си на Дженоа. Пескара пък заема 18-о място със 7 точки.Мачът започна отлично за домакините, които след само 10 минути игра имаха аванс от два гола. През второто полувреме обаче столичани играха слабо, особено в отбрана и Пескара бе съвсем близо да шокира тима от Вечния град, но домакините все пак удържаха трите точки.Един Джеко (7, 10) и Диего Пероти (70-дузпа) бяха точни за Рома, а Ледиан Мемушай (60) и Джанлука Капрари (74) реализираха попаденията за Пескара.Още в 5-ата минута Рома можеше да поведе в резултата, но озовалият се в отлична позиция Мохамед Салах не се възползва от ситуацията. Секунди по-късно треньорът на "делфините" Масимо Одо бе принуден да извърши смяна, тъй като Жан Кристоф Бахебек се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Джанлука Капрари.Минута след това Един Джеко даде аванс на "вълците" в резултата. След центриране от ъглов удар босненският нападател бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и от въздуха насочи топката в мрежата зад ветерана Албано Бисари.Не след дълго резултатът стана 2:0, а Джеко реализира попадение №12 от началото на сезона в Серия "А". Лидерът при реализаторите в италианското първенство има и 5 гола в Лига Европа този сезон. В 10-ата минута Джеко, който бе на ръба на засадата, получи прекрасен пас от Диего Пероти и отново от въздуха изпрати топката в противниковата врата. Аржентинецът Пероти записа втора асистенция тази вечер, а "джалоросите" вече имаха комфортна преднина.В следващите минути Раджа Наинголан не успя да направи резултата 3:0, а Пескара също показа зъби и Войчех Шчесни спаси удар от много добра позиция на футболист на гостите след отлична атака на "делфините". В последната минута на първата част Пероти качи топката на главата на Джеко, но 30-годишният нападател не успя да оформи хеттрик, стреляйки в аут с глава.В началото на второто полувреме Джеко пропусна нов шанс за хеттрик. В 53-ата минута пък юношата на Рома Симоне Пепе направи голям пропуск за Пескара. След бързо изпълнение на тъч бившият италиански национал получи възможност да насочи топката във вратата на Шчесни, но полският страж с крак спаси. Малко след това Шчесни отново трябваше да се намесва решаващо, а в 59-ата минута гол на Салах бе отменен заради засада на египетския нападател.В 60-ата минута разсеяната игра на Рома в отбрана тази вечер бе наказана и Пескара се върна в мача. Ледиан Мемушай бе оставен от защитниците на Рома да стреля от удобна позиция и албанският халф изпрати топката в долния десен ъгъл на Шчесни.В 64-ата минута сантиметри не достигнаха на Наинголан да направи резултата 3:1, като след тежкия удар на белгийския халф топката профуча опасно близо до вратата на Бисари.В 70-ата минута Пероти успокои съотборниците си с гол от дузпа за 3:1. Реферът Мисимиляно Ирати прецени, че е било извършено нарушение срещу Пероти в наказателното поле на гостите и посочи бялата точка, а аржентинецът изпълни дузпата по безапелационен начин.Интригата в мача обаче много бързо бе съживена от Джанлука Капрари, който наказа нова грешка на отбраната в червено и в 74-ата минута вкара още един гол във вратата на Шчесни.В минутите до края домакините можеха да отбележат четвърти гол, но и гостите имаха прекрасен шанс за 3:3, само че той бе пропилян от резервата Валерио Вере.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ