ЦСКА със страхотен обрат срещу Левски! Мляков и Георгиев герои за "червените" (галерия + видео)

Волейболистите на ЦСКА спечелиха Вечното дерби срещу Левски, въпреки че губеха с 0:2 гейма. Възпитаниците на Александър Попов съумяха да стигнат до успеха, след като в третата част спасиха 6 мачбол и в крайна сметка стигнаха до крайната победа с 3:2 (21:25, 22:25, 25:13, 33:31, 15:10) в мача от 6-ия кръг на волейболната ни Суперлига. Така ЦСКА излезе на първо място във временното класиране с актив от 16 точки, след като записа 6 поредни победи от началото на шампионата. Монтана остана на втора позиция също със 16 точки. Левски остава 5-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки. За първи път в историята си волейболното вечно дерби ЦСКА - Левски се игра без публика. Двубоят се проведе в зала “Васил Симов” само пред служебни и длъжностни лица.  Волейболистите на ЦСКА поведоха с 5:4, но Симеон Александров възстанови равенството при 5:5 в началото на двубоя. “Червените” поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Мощна атака на Иван Крачев от зона 2 по диагонала - 12:11. Волейболистите на Левски изравниха при 12:12 и дори поведоха с 14:13 след блокаут на Спас Байрев. Симеон Александров изведе “сините” с 2 точки напред с 16:14 при второто техническо прекъсване. Ас на Спас Байрев и 17:14 за Левски. Разликата нарасна до 4 точки при 18:14. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. “Сините” дръпнаха с 23:20. Двойна блокада срещу атака на Спас Байрев върна надеждите на “червените” 21:23. Александър Кордев изведе Левски до геймбол при 24:21 с атака през центъра. “Сините” спечелиха първата част с 25:21 след единична блокада на влезлия като резерва Мартин Павлов срещу атака на Иван Крачев. Волейболистите на Левски поведоха с 3:2 в началото на втората част, сле като Симеон Александров атакува мощно. “Сините” успяха да дръпнат с 3 точки при 10:7. Атака на Ивайло Стефанов и 8:10. Последна единичен блок на Ивайло Стефанов - 9:10. ЦСКА изравни при 10:10, а това накара наставникът на Левски Петър Шопов да вземе прекъсване. “Сините” волейболисти пак поведоха при 12:11. При следващото разиграване се стигна до много неприятен инцидент. Либерото на Левски Ивайло Лалов обърна глезена си, след като избегна сблъсък със Спас Байрев. Наложи се Лалов да бъде изнесен от игрището от своите съотборници, а неговото място в играта зае либерото на националния отбор на България Владислав Иванов, който до този момент играеше като посрещач. ЦСКА изравни при 12:12. Симеон Александров отново изведе “сините” напред с атака по диагонала от зона 2 - 13:12. Ас на Симеон Александров и 14:12. Нов мощен начален удар на Александров и блокада на Спас Байрев срещу атака на Пламен Шекерджиев - 15:12. Левски дръпна с 4 точки при второто техническо прекъсване, след като Спас Байрев заби втора поредна единична блокада - 16:12. Мрежа на Иван Крачев доведе до 17:12 за “сините”. Смилен Мляков замени Иван Крачев и намали резултата до 15:18. Нова мощна атака по правата от зона 2 за Смилен Мляков и 16:19. Технично отиграване на Христо Цветанов доведе до 17:19. Нова мощна атака през центъра за Христо Цветанов - 18:20. Флот сервис на Владимир Станков доведе до 19:20. Симеон Александров отново изведе Левски с 2 точки напред 21:19. Пламен Шекерджиев атакува много мощно по диагонала от зона 4 за 20:21. Нова брилянтна атака на Симеон Александров и 22:20 за Левски. Поредна успешна атака на Симеон Александров и 23:20 за “сините”. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Смилен Мляков намали до 21:23. Успешна атака на Симеон Александров от зона 2 изведе Левски до геймбол 24:21. Сервис в аут на Александров - 22:24. Смилен Мляков би начален удар в аут и Левски спечели и втората част с 25:22.  Смилен Мляков остана в състава на ЦСКА в началото на 3-ия гейм. Националът Красимир Георгиев също подсили “червените”, след като замени Тодор Костов. Националът Владислав Иванов продължи да играе на поста либеро за Левски. Възпитаниците на Александър Попов поведоха с 3:2 в началото на третата част. Пусната топка на Владимир Станков и 4:3. Две поредни отигравания в атака на 43-годишния неостаряващ Ивайло Стефанов и 6:4. Спас Байрев би сервис в аут - 7:5. ЦСКА поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Блокаут на Мартин Павлов приближи “сините” на 1 точка при 10:11. Последваха два поредни аса на национала Красимир Георгиев 14:10. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Красимир Георгиев заби трети пореден ас за 15:10. ЦСКА поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Единична блокада на Ивайло Стефанов и 17:10. Петър Шопов взе второ прекъсване за “сините”.  Нов ас №4 за Краси Георгиев и 18:10. Смилен Мляков промуши топката през двойната блокада за 19:10. Ас на разпределителя Владимир Станков доведе до 21:11. Нова единична блокада на Ивайло Стефанов доведе до 23:11. ЦСКА спечели третата част с 25:13.  Волейболистите на Левски поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Блокада на Пламен Шекерджиев срещу атака на Симеон Александров и 8:8. Безпощаден Красимир Георгиев в атака изведе ЦСКА напред при 9:8. Петър Шопов поиска прекъсване за Левски. Равенството се задържа до 11:11. Последва ас на Спас Байрев и 12:11 за “сините”. Техничен блокаут на Ивайло Стефанов - 13:13. Спас Байрев изведе Левски напред при второто техническо прекъсване - 16:15. Страхотно технично отиграване на Красимир Георгиев и равенство при 17:17. Мощна атака по блокадата на резервата Гордън Люцканов - 18:18 за Левски. Спас Байрев атакува по правата от зона 2, но бе спрян от троен блок на ЦСКА - 20:19. Симеон Александров успя да изравни при следващото разиграване за 20:20. Спас Байрев изведе Левски напред при 23:22. Тройна “синя” блокада срещу атака на Пламен Шекерджиев и Левски стигна до мачбол при 24:22. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. ЦСКА изравни след ас на Смилен Мляков 24:24. Последваха още 7 изравнявания до 31:31, като Левски изпусна 6 мачбола. Александър Кордев би сервис в аут и втори геймбол за ЦСКА при 32:31. Смилен Мляков атакува мощно от зона 2 по двойната блокада на “сините”, топката тупна в игрището на гостите, а ЦСКА спечели драматичната 4-а част с 33:31 и вкара мача в тайбрек. ЦСКА поведе с 2:0 в началото на тайбрека след атака в аут на Теодор Богданов. Мощна атака в центъра и 3:1 за “червените”. Мощен сервис на Смилен Мляков и страхотна блокада на Красимир Георгиев - 4:1. Нова мощна атака на Смилен Мляков и 5:1. Атака в аут на Симеон Александров и 6:1 за ЦСКА. Спас Байрев намали до 3:6 след дълго разиграване. Ас на Симеон Александров и Левски намали до 6:7. Сервис в мрежата на Александров - 6:8. Мощна атака на Смилен Мляков по правата от зона 2 и 9:6 за ЦСКА. Краси Георгиев би силен сервис, но го изкара сантиметри извън полето 7:9. Бъркана топка на Владимир Станков и Левски се доближи на една точка - 8:9. Ивайло Стефанов атакува срещу двоен блок и 10:8. Нова мощна атака на Смилен Мляков - 11:8. Петър Шопов взе прекъсване за “сините”. Двоен блок на Христо Цветанов и Ивайло Стефанов срещу атак ана Симеон Александров и 12:8. Спас Байрев би сервис в аут - 9:13. Остра атака на Теодор Богданов 10:13. Смилен Мляков изведе ЦСКА до 3-и мачбол - 14:10. Националът Красимир Георгиев заби единечен блок и ЦСКА спечели тайбрека с 15:10 и мача с 3:2 гейма. Влезлият като резерва Смилен Мляков заби 25 точки (2 аса, 62% ефективност в атака) за успеха на ЦСКА, а националът Красимир Георгиев, който също се появи като резерва в третата част добави още 13 точки (4 аса, 3 блока, 100% ефективност в атака). Капитанът Ивайло Стефанов се отличи с 11 точки (4 блока, 47% ефективност в атака, 41% перфектно и 55% позитивно посрещане). Бившият национал Христо Цветанов също игра отлично и завърши мача с 12 точки (3 блока, 64% ефективност в атака). Либерото Мартин Божилов също се представи блестящо с 46% перфектно и 62% позитивно посрещане. Симеон Александров бе най-резултатен за Левски с 23 точки (4 аса, 54% ефективност в атака, 20% префектно и 39% позитевно посрещане), а Спас Байрев добави още 20 точки (2 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака). Центърът Александър Кордев се отличи с 13 точки (1 блок, 86% ефективност в атака). ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:2 (21:25, 22:25, 25:13, 33:31, 15:10)ЦСКА: Владимир Станков 4, Иван Крачев 6, Ивайло Стефанов 11, Пламен Шекерджиев 8, Христо Цветанов 12, Тодор Костов 4 - Мартин Божилов-либеро (Смилен Мляков 25, Красимир Георгиев 13)Старши-треньор: Александър ПоповЛЕВСКИ: Николай Манчев 1, Спас Байрев 20, Симеон Александров 23, Владислав Иванов 3, Теодор Богданов 8, Александър Кордев 13 - Ивайло Лалов-либеро (Мартин Павлов 2, Иван Панков, Гордън Люцканов 5, Милослав Димов)Старши-треньор: Петър Шопов.СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BGГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:2 - ТУК!!!