Марек с измъчена победа над Черно море във Варна

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигнаха трета победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от Найден Найденов тим надделя много трудно и драматично като гост на Черно море (Варна) с 3:2 (25:22, 25:14, 24:26, 21:25, 15:12) в среща от 6-ия кръг, играна тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така дупничани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 7 точки. Черно море пък се смъкна на 7-о място с 2 победи, 4 загуби и 8 точки. В следващия 7-и кръг Марек приема ЦСКА, докато варненци ще гостуват на досегашния лидер Пирин (Разлог). Мачовете са в петък (25 ноември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

Волейболистите на Марек бяха на една ръка разстояние от чиста победа с 3:0, но домакините да се върнат в мача и да докарат срещата до тайбрек. След сравнително спокойни първи два гейма и добра преднина от 4 точки след второто техническо прекъсване в третия, момчетата на Найденов като чели вече се виждаха победители. Това им изигра лоша шега и Черно море успяха да поведат с 21:20 и въпреки опълчението на Марек да измъкнат частта с 26:24. Успехът сякаш им даде криле в четвъртата част и варненци изравниха резултата за 2:2 след 25:21. В тайбрека, обаче, дупничани си върнаха концентрацията и поведоха още в самото начало с 3 точки разлика, като не позволиха на съперниците си да скъсят дистанцията - 15:12 и 3:2 в тяхна полза.