Арда с първа победа в Суперлигата

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна първа победа в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Иван Халачев надиграха като гости Славия с 3:1 (25:13, 13:25, 25:19, 25:18) в дербито на аутсайдерите в 6-ия кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Панайот Пондалов".

По този начин кърджалийци са на предпоследното 11-о място във временното класиране с 1 победа, 5 загуби и 3 точки, докато Славия остава на последното 12-о място без победа до момента и само една единствена спечелена точка. В 7-ия кръг Арда е домакин на силния тим на Монтана, а "белите" ще гостуват на шампиона Добруджа 07 (Добрич). Мачовете са в петък и събота (25 и 26 ноември) от 18,00 часа.

Домакините от Славия започнаха сковано и набързо паднаха с 13:25 в първия гейм. След това, обаче, "белите" успяха да се стегнат и изравниха на 1:1 също след 25:13, след като водеха убедително през цялата втора част. Въпреки това, Арда отново заигра много силно и успяха да спечелят с 3:1 след убедителни 25:18 и 25:19.