Меси с гол №500 за Барса

Голът на Лионел Меси срещу Севиля при победата на Барселона с 2:1 в Андалусия се оказа юбилеен за аржентинеца с фланелката на каталунците. Меси бе точен две минути преди края на първото полувреме и това попадение бе №500 за него за Барса, като тук се включват и неофициалните срещи. В официални двубои Меси има 469 гола, а в контроли - 31.Тези 500 попадения са отбелязани в общо 592 срещи, уточнява официалният сайт на Барса.Ето как са разпределени головете на Меси в различните турнири:320 в Ла Лига90 в Шампионската лига39 за Купата на краля12 за Суперкупата на Испания5 на световни клубни първенства3 за Суперкупата на Европа31 в приятелски срещиСлед Меси в класацията за най-много голове за Барселона се нареждат:Алкантара (395)Джосеп Самитиер (361)Сесар Родригес (303)Ласло Кубала (281)ОЩЕ ЗА СПЕЦИАЛНАТА ВЕЧЕР НА МЕСИ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!