Суарес призна: Жълтият картон е добре дошъл

Уругвайската голова машина на Барселона Луис Суарес призна, че е останал доволен от получения в заключителните минути при победата с 2:1 срещу Севиля жълт картон. В самия край на двубоя в Андалусия Суарес бе официално предупреден за бурен протест. Това бе пети жълт картон на нападателя от началото на сезона и той ще пропусне поради наказание наглед лесното домакинство на Малага на 19 ноември, когато испанското първенство ще бъде подновено след паузата заради мачовете на националните отбори от световните квалификации. По този начин Суарес "се застрахова" и няма да пропусне дербито с Реал Мадрид на 3 декември, освен ако не получи червен картон на "Аноета" срещу Реал Сосиедад на 27 ноември.

"Жълтият картон всъщност е добре дошъл. Така започвам на чисто мачовете с Реал Сосиедад и Реал Мадрид", сподели пред Canal Plus след мача Суарес, който донесе трите точки на "лос кулес" с победен гол в 61-ата минута.

Уругваецът не спести похвали по адрес на аржентинския си съотборник Лионел Меси, който пък бе автор на другото попадение за Барса. "Лео може да играе на всяка позиция. Той винаги прави разликата, много е интелигентен и винаги знае къде да намери свободно пространство", каза Суарес.