Пирин удари Добруджа с 3:1 в Добрич

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) поднесе една от големите изненади от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Дурев удариха като гости шампиона Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 25:20) в последен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".По този начин разложани записаха втора поредна победа и вече имат 6 точки. Шампионите от Добруджа пък допуснаха първа загуба. По програма в 3-ия кръг на Суперлигата Пирин са домакини на Тетевен Волей, докато добричлии ще гостуват на Арда (Кърджали).Шампионите от Добруджа предварително бяха сочени за фаворити в мача, но прекалено многото им грешки доведоха до малко изненадващата победа на Пирин. Волейболистите от Разлог взеха инициативата в мача още от първия гейм и дуктуваха темпото почти през цялата среща.Пирин нямаха почти никакви проблеми в първия и втория гейм, които взеха с 25:23 и още по-убедителното 25:20. Последва леко отпускане в редиците на разложани, което позволи на Добруджа да вземат третия гейм с 25:18. В четвъртата част Пирин отново вдигнаха оборотите и нямаха проблеми да доведат мача до успешен край - 25:20 и 3:1.Добруджа приключиха срещата с 33 грешки, 22 от които от сервис.ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 20:25)ДОБРУДЖА: Денимир Димитров 1, Жулиен Георгиев 26, Трифон Лапков 10, Мартин Мечкаров 12, Илия Петков 11, Светослав Арнаудов 2 - Христо Христов-либеро (Христо Енков 1, Христосков 3, Димитър Маринков)Треньор: Калоян КалояновПИРИН: Дилян Игнатов 3, Венцислав Георгиев 30, Георги Елчинов 10, БЛаговест Катранджиев 9, Костадин Гаджанов 3, Мартин Кръстев 6 - Виктор Копанаров-либеро (Боян Иванов, Георги Левенов, Владимир Панев)Старши-треньор: Иван Дурев.