Аякс изпусна победата във Виго, Иван Иванов и ПАО остават на дъното (видео)

Днешните мачове от група "G" в Лига Европа завършиха с две зрелищни равенства. Селта на два пъти изоставаше в домакинството си на Аякс, но стигна до 2:2 с попадение на Фабиан Ореяна в 82-ата минута. При същия резултат приключи и мачът между Стандард (Лиеж) и Панатинайкос. Гърците водеха с 2:0, но не можаха да удържат преднината си и са последни в класирането с едва 1 точка. Иван Иванов влезе в игра в началото на второто полувреме.Без повечето си титуляри Селта изигра сравнително слабо първо полувреме и позволи на гостите да открият резултата в 22-ата минута, когато точен беше Хаким Зиех. Мароканецът се оказа на върха на бърза контра, финтира противников защитник в наказателното поле и технично насочи топката в мрежата. Селта обаче изравни много скоро. В 29-ата минута Андреу Фонтас отклони кълбото след центриране от фаул и успя да изненада стража на холандците Андре Онана. В края на полувремето домакините доминираха, но публиката на "Балаидос" изтръпна след силен изстрел на Неманя Гудел, профучал малко над напречната греда.През второто полувреме мачът беше равностоен, но Аякс отново поведе в 71-ата минута след чудесен самостоятелен пробив на Амин Юнес. Бившият футболист на Майнц 05 развинти Факундо Ронкалия и с много прецизен удар даде преднина на гранда от Амстердам. Влезлият като резерва Фабиан Ореяна спаси Селта от загуба в 82-ата минута.Панатинайкос пристигна в Лиеж след две загуби в първите си два мача, но започна много силно и поведе на Стандард още в 12-ата минута с гол на Виктор Ибарбо, който не се бе разписвал от август. Oтново той удвои в 36-ата минута след хубаво двойно подаване със Себастиан Лето. Домакините обаче върнаха интригата в самия край на полувремето, когато получиха дузпа и Едмилсон Жуниор не трепна от бялата точка.  Иван Иванов се появи в началото на втората част на мястото на Кристофър Самба. ПАО запази преднината си до 82-ата минута, когато Ишак Белфодил от фаул донесе точката на Стандард. По този начин белгийците не допуснаха загуба и в петия си сблъсък с Панатинайкос, а в тях активът им е 3 победи и 2 равенства.Група "G":Селта - Аякс 2:2 (1:1)0:1 Х. Зиех (22)1:1 А. Фонтас (29)1:2 А. Юнес (71)2:2 Ф. Ореяна (82)МИНУТА ПО МИНУТАСтандард (Лиеж) - Панатинайкос 2:2 (1:2)0:1 В. Ибарбо (12)0:2 В. Ибарбо (36)1:2 Е. Жуниор (45) д.2:2 И. Белфодил (82)МИНУТА ПО МИНУТАКласиране:1. Аякс 7 т.2. Селта 5 т.3. Стандард 2 т.4. Панатинайкос 1 т.Следващи мачове: Аякс - СелтаПанатинайкос - Стандард