Дузина положения и нито един гол на "БайАрена" (видео)

Байер (Леверкузен) и Тотнъм не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0 в иначе интригуващ двубой от Група Е на Шампионската лига, в който двата отбора си поделиха по едно полувреме и създадоха над дузина положения. "Шпорите" доминираха преди почивката и пропуснаха няколко възможности, като Винсент Янсен удари и гредата. През втората част "аспирините" тотално надиграха своя съперник и само пропуските на Хавиер Ернандес и Щефан Кийслинг, както и добрите намеси на Юро Лорис ги лишиха от успеха. Голмайсторът на домакините Хавиер Ернандес излезе за 50-ия си мач с екипа на Байер днес. До този момент мексиканецът има 33 гола за отбора. Щефан Кийслинг, Адмир Мехмеди и Ларс Бендер също бяха титуляри за "аспирините". Маурисио Почетино бе направил четири промени в своя състав в сравнение с последния двубой от Премиър лийг. Киърън Трипиър, Ерик Дайър, Дани Роуз и Сон Хюн-Мин се завърнаха сред титулярите. В десетата минута Янсен вкара гол, който бе правилно отменен заради засада на асистиралия му Сон Хюн-Мин. "Шпорите" продължиха да бъдат по-активния отбор и в 27-ата минута Деле Али пропусна страхотна възможност, след като засече с глава отблизо центриране на Трипиър, но прати топката встрани от вратата. Десетина минути след това гостите пропуснаха последователно две нови отлични положения. Първо топката срещна гредата след удар с глава на Янсен. Ламела направи добавка, но този път Лено се намеси добре и изби над вратата. В края на полувремето Чичарито опита изненадващ удар от границата на наказателното поле, след който топката премина встрани от лявата греда на Лорис. Това бе и най-опасната ситуация, създадена от домакините преди почивката.В самото начало на второто полувреме милиметри не достигнаха на Хавиер Ерандес да открие резултата, след като стреля отблизо, но Лорис успя да се добере до топката и да я избие от голлинията. Технологията показа, че с по-голямата си част кълбото бе отвъд линията, но не и с пълния си обем, което означаваше, че гол няма.В 58-ата минута отново напрежението бе пред вратата на Лорис. Този път Дани Роуз се намеси много добре, като първо изчисти пред голлинията удар на Кийслинг, а след това блокира и добавката на Чичарито. Байер обаче определено играеше много по-силно през тези първи минути на втората част. В 62-рата минута Лорис спаси опасен удар на Мехмеди. Секунди след това домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Дани Роуз, но сигнал не последва. В 84-ата минута Кийслинг изпусна още една страхотна възможност, след като от няколко метра не успя да насочи топката във вратата на Лорис.Монако остава на първо място в Група Е с актив от пет точки. Тотнъм има една по-малко, а Байер (Леверкузен) е на трета позиция с три пункта. ЦСКА (Москва) остава на дъното във временното класиране с две точки.МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!