Дузина положения и нито един гол на "БайАрена" (видео)

Байер (Леверкузен) и Тотнъм не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0 в иначе интригуващ двубой от Група Е на Шампионската лига, в който двата отбора си поделиха по едно полувреме и създадоха над дузина положения. "Шпорите" доминираха преди почивката и пропуснаха няколко възможности, като Винсент Янсен удари и гредата. През втората част "аспирините" тотално надиграха своя съперник и само пропуските на Хавиер Ернандес и Щефан Кийслинг, както и добрите намеси на Юро Лорис ги лишиха от успеха.

Голмайсторът на домакините Хавиер Ернандес излезе за 50-ия си мач с екипа на Байер днес. До този момент мексиканецът има 33 гола за отбора. Щефан Кийслинг, Адмир Мехмеди и Ларс Бендер също бяха титуляри за "аспирините". Маурисио Почетино бе направил четири промени в своя състав в сравнение с последния двубой от Премиър лийг. Киърън Трипиър, Ерик Дайър, Дани Роуз и Сон Хюн-Мин се завърнаха сред титулярите.

В десетата минута Янсен вкара гол, който бе правилно отменен заради засада на асистиралия му Сон Хюн-Мин. "Шпорите" продължиха да бъдат по-активния отбор и в 27-ата минута Деле Али пропусна страхотна възможност, след като засече с глава отблизо центриране на Трипиър, но прати топката встрани от вратата. Десетина минути след това гостите пропуснаха последователно две нови отлични положения. Първо топката срещна гредата след удар с глава на Янсен. Ламела направи добавка, но този път Лено се намеси добре и изби над вратата. В края на полувремето Чичарито опита изненадващ удар от границата на наказателното поле, след който топката премина встрани от лявата греда на Лорис. Това бе и най-опасната ситуация, създадена от домакините преди почивката.

В самото начало на второто полувреме милиметри не достигнаха на Хавиер Ерандес да открие резултата, след като стреля отблизо, но Лорис успя да се добере до топката и да я избие от голлинията. Технологията показа, че с по-голямата си част кълбото бе отвъд линията, но не и с пълния си обем, което означаваше, че гол няма.

В 58-ата минута отново напрежението бе пред вратата на Лорис. Този път Дани Роуз се намеси много добре, като първо изчисти пред голлинията удар на Кийслинг, а след това блокира и добавката на Чичарито. Байер обаче определено играеше много по-силно през тези първи минути на втората част. В 62-рата минута Лорис спаси опасен удар на Мехмеди. Секунди след това домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Дани Роуз, но сигнал не последва. В 84-ата минута Кийслинг изпусна още една страхотна възможност, след като от няколко метра не успя да насочи топката във вратата на Лорис.

Монако остава на първо място в Група Е с актив от пет точки. Тотнъм има една по-малко, а Байер (Леверкузен) е на трета позиция с три пункта. ЦСКА (Москва) остава на дъното във временното класиране с две точки.