Олимпик Марсилия с резил в Рен

Олимпик Марсилия катастрофира при гостуването си на Рен в последния двубой от 6-ия кръг във френската Лига 1. Марсилци водеха с 2:1 до самия край на мача благодарение на дубъл на Гомис, но защитата им се пропука в заключителните минути и допусна два гола, което позволи на Рен да постигне обрат и да спечели мача с 3:2. От 65-ата минута Олимпик игра с човек по-малко, след като Зинедин Машах получи втори жълт картон.Иначе резултатът беше открит от Джовани Сио в 41-ата минута, като преди това играта беше доста скучна. Само три минути по-късно Бафетимби Гомис успя да изравни, а в 51-ата изведе тима си напред. След изгонването на Машах Рен се хвърли в атаки, които дадоха резултат в 86-ата минута. Тогава Томаш Хубочан направи дузпа, реализирана от Камил Гросицки. В 88-ата минута Адриен Хюну с глава оформи обрата и донесе трите точки за бретонците.