Вердер окупира последното място (видео)

Вердер (Бремен) продължава да разочарова феновете си и през новия сезон в Бундеслигата, след като се закотви на последно място и то след само два кръга. И докато загубата с 0:6 от Байерн (Мюнхен) в началото беше очаквана, то този път отборът се провали на "Везерщадион" при домакинството си на иначе скромния Аугсбург - 1:2. Ентусиазираните привърженици в Бремен приветстваха новото попълнение Серж Гнабри, който беше закупен от Арсенал, след като преди това стана голмайстор на Олимпиадата в Бразилия. Надеждите им за приятно изживяване обаче не се оправдаха. Вердер поведе в заключителните секунди на първото полувереме, когато Арон Йохансон вкара дузпа, откъдена за нарушение на Мартин Хинтерегер срещу Златко Юнузович. След почивката обаче гостите от Бавария наложиха своето превъзходство с попадения на защитниците Джефри Гауелею (52') и Константинос Стафилидис (73'). Бременци така и не намериха сили да стигнат поне до точка, а в последните минути дори останаха с човек по-малко, тъй като Лука Калдирола се контузи, но треньорът Виктор Скрипник вече беше направил всичките си три разрешени смени.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ